НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Чотирнадцять офіцерів-випускників Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» прибудуть до військових частин Національної гвардії України вже найближчими днями. 19-го червня 2021 відбувся випуск молодих лейтенантів у даному вищому навчальному закладі. Цього дня на них чекали урочистості, слова підтримки від наставників та обійми рідних та близьких.

У військовій субкультурі танкістів прийнято називати «траками» за їхні суворість та завзяття. Стати своєрідним «серцем» і «мозком» високотехнологічного «сталевого звіра», який змітає все на своєму шляху, і водночас сам піддається смертельній небезпеці, а крім того, воювати у вкрай обмеженому просторі, та ще піддаватися значним впливам вібрації та звукових коливань – вибір відчайдушних. Причому цей дух охоплює всіх випускників цього вищого навчального закладу незалежно від спеціальності та кольору берету, який вони носять під час навчання. Частина з цих воїнів вирішила пов’язати свою долю зі службою у Національній гвардії України.

«Я свідомо обрав службу у лавах Національної гвардії України. Буду заступником командира з озброєння танкової роти у 3-й бригаді оперативного призначення. Бронетехніка, особливо танки, – моє захоплення зі шкільної лави» – зазначив лейтенант Роман Горіванов.

Дехто з випускників зізнаються, що сьогодні вони реалізували те, про що мріяли з дитинства.

«До 2016 року служив у військовій частині 3021. Прийняв рішення навчатися у військовому вищому навчальному закладі за фахом озброєння та техніки. Отримав диплом бакалавра з відзнакою. Нині є магістром. Завжди серце лежало до техніки», – розповів лейтенант Сергій Довжик.

 «Я родом з Донеччини. В армії з 2009 року. Пройшов дуже непростий шлях, але тепер буду служити заступником командира з озброєння. Нині я маю кваліфікацію інженера-механіка та офіцера тактичного рівня», – розповів лейтенант Олексій Панфілов.

Хлопці справили позитивне враження підготовлених, розумних, патріотичних та вмотивованих офіцерів.

«Я закінчив інститут за напрямком радіаційного, хімічного, та біологічного захисту. Раніше служив у військовій частині 3017 на посаді хіміка-дезінфектора. Мені подобалось, але хотілося розвиватися за цим напрямком далі, тому вирішив стати офіцером. До речі, моя мама – інженер-хімік. Навчання було складне, особливо перші три курси. Велике навантаження з органічної, аналітичної, фізичної хімії. Четвертий-п’ятий курс – це вже фахова підготовка до озброєння, яке є в армії. Я буду готувати командирів, які працюватимуть на БРДМ-2РХБ, це – розвідувальна хімічна машина та на АРС-14 (автомобілях дегазації та дезактивації», – поділився лейтенант Максим Череп.

Представник Головного управління Національної гвардії України полковник Сергій Мостіпака підкреслив, що випускники Військового інституту танкових військ попередніх років незмінно демонструють високий рівень підготовки. Цьому сприяє потужна навчальна база, тренажери, а також стажування та навчання на базі Харківського конструкторського бюро машинобудування імені О.О. Морозова.

«Щорічно Національною гвардією України здійснюється відбір у Військовому інституті танкових військ фахівців бронетанкового озброєння та техніки. Сьогодні НГУ відібрала дев’ять таких фахівців, а також п’ять військовослужбовців служби радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Даний навчальний заклад готує спеціалістів, які добре володіють навичками ремонту, експлуатації та технічного обслуговування танків і бронетранспортерів», – розповів т.в.о. начальника відділу бронетанкового озброєння та техніки управління озброєння та техніки департаменту логістики Головного управління Національної гвардії України Сергій Мостіпака.

«Підрозділи та військові частини Східного оперативно-територіального об’єднання мають велику потребу у фахівцях з озброєння і техніки, які працюватимуть з Т-64 та Т-72. Протягом наступного тижня офіцери-випускники прийматимуть посади командирів взводів, а один з них, навіть, буде заступником командира танкової роти. Під час спілкування я зосередив їхню увагу на прийомі техніки, а також на питаннях навченості підпорядкованого їм особового складу», – зауважив заступник начальника Східного територіального управління з озброєння – начальник технічної частини Юрій Тарасов.

Командування Сухопутних військ Збройних Сил України покладає на випускників Інституту танкових військ великі сподівання, незалежно від того,  у яких підрозділах вони служитимуть.

«Ваші наставники доклали всіх зусиль, щоб ви отримали підготовку такого рівня. Саме вам, молодим лейтенантам, випала честь формувати в армійському середовищі нову модель керівника з високим професійним вишколом та професійним гартом. Я переконаний, що Ви впораєтеся з цим завданням», – звернувся командувач логістики Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Володимир Карпенко.

У свою чергу начальник Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» Олександр Серпухов, для якого даний випуск є вже десятим, побажав молодим офіцерам мудрості, командирської витримки та принциповості. За ці п’ять років він дуже прив’язався до своїх підопічних, і це відчувалося і під час промови, і коли він вітав військовослужбовців із завершенням навчання.

Сьогодні військовослужбовці-випускники можуть зітхнути з полегшенням. Завершився надзвичайно важливий етап їхньої професійної підготовки, і вже через тиждень на них чекає перша відпустка, після якої вони обіцяють реалізувати свій професійний потенціал у сфері національної оборони.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ