НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

«Вас вітає Національна гвардія України!» – саме з такими словами сотні разів у день бійці Нацгвардії зі складу ООС звертаються до громадян під час перетину ними мобільних чи стаціонарних блокпостів. Здійснення контрольно-пропускного режиму тут відбувається за чітким відпрацьованим алгоритмом: перевірка документів, транспортних засобів, багажу на наявність зброї, боєприпасів, контрабанди чи інших заборонених предметів. Усе це – задля підтримки на належному рівні безпекової ситуації в регіоні.

На відміну від стаціонарних блокпостів, на мобільних не побачиш ні фортифікаційних споруд, ні інженерних загороджень чи укріплень. Мобільний блокпост можна розгорнути фактично на будь-якій ділянці дороги та часу для цього знадобиться мінімум. Броньований автомобіль та екіпірований й озброєний стрілецькою зброєю екіпаж – це те, без чого не можливо уявити роботу такого блокпоста. Є й інші характерні особливості їхнього функціонування.


«Основна відмінність мобільного блокпоста від стаціонарного – його постійна динамічність. Нерідко правопорушники, знаючи місця розташування стаціонарних блокпостів, намагаються їх оминути. Для цього обирають ґрунтові маловідомі дороги. Саме у таких місцях ми виставляємо мобільні блокпости. Щоб правопорушники не звикали до постійних місць «контролю», періодично влаштовуємо «сюрпризи» зі зміни дислокації з однієї ділянки дороги на іншу», –
розповідає старший одного з мобільних блокпостів на Донеччині Дмитро.

Серед правопорушень, які найчастіше фіксують військовослужбовці, – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, ввезення безакцизних товарів, крадіжка чужого майна, підробка документів, здійснення операцій з металолом та незаконне перевезення, зберігання, збут лісу.

Під час несення служби на мобільних блокпостах гвардійці, керуючись положеннями Закону України «Про Національну гвардію України», мають право перевіряти документи, що засвідчують особу, здійснювати огляд транспортних засобів, затримувати та передавати представникам Національної поліції України автотранспорт та осіб, які вчинили правопорушення.

Як результат, упродовж тижня з 22 по 29 грудня особовий склад Нацгвардії України в межах ізоляційно-обмежувальних заходів на мобільних та стаціонарних блокпостах в районі проведення операції Об’єднаних сил перевірив понад 40 тисяч транспортних засобів та понад 62 тисячі осіб. У ході перевірки військовослужбовці виявили 105 правопорушників. Серед них 80 осіб скоїли адміністративні правопорушення, а 25 осіб затримано та передано працівникам поліції за підозрою у скоєнні кримінальних правопорушень, шестеро з них – за підозрою в участі або створенні незаконних збройних формувань.

Пресслужба НГУ в ООС
Анастасія Салашна та Юлія Ковпак