НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Національної академії Національної гвардії України продовжують вакцинуватися для запобігання інфікуванню COVID-19. Вакцинація особового складу проти коронавірусної інфекції в Академії проходить з 2 квітня. Гвардійцям роблять щеплення вакциною CoronaVac, розробленою китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, а також вакциною Oxford/AstraZeneca, розробленою Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZenecа.

На сьогодні щеплення зробили 1551 гвардієць, серед яких – 1162 курсанти, 167 офіцерів та 222 військовослужбовці строкової служби та службовця.

З цього тижня нацгвардійці, які вже отримали першу дозу вакцини, розпочали ревакцинацію від коронавірусної інфекції COVID-19.

«Вакцинація дає можливість не лише захистити себе та своїх близьких, а й створити колективний імунітет. Особовий склад Академії Нацгвардії відповідально ставиться як до процесу вакцинації, так і обов’язкової ревакцинації. Ми проводимо увесь комплекс заходів, аби убезпечити як себе, так і громадян від поширення коронавірусної інфекції», – розповідає начальник медичної служби Академії підполковник Богдан Розумович.

Нагадаємо, перед щепленням військовослужбовці підписують необхідні документи, а також проходять лікарський огляд. По завершенню медичного огляду медична сестра вводить вакцину в дельтоподібний м’яз плеча. Після вакцинації протягом 30 хвилин триває спостереження. Також проводиться введення даних вакцинованих у загальну базу даних.

Сама процедура щеплення, як свідчать провакциновані, проходить швидко та безболісно.

«Вважаю, що вакцинація – це необхідність. Я вже бачив реакцію організму на «CoronaVac» у своїх товаришів. Із побічних ефектів на другий день після вакцинації відчувається втома та трошки болить рука у місці вводу голки уколу. Але це нормально, таким чином вакцинація проти коронавірусу допомагає розвинути імунітет до хвороби. Через 28 днів я отримаю повторне щеплення для завершення повного курсу вакцинації», – ділиться враженнями після щеплення курсант гуманітарного факультету Євгеній Проценко.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ