НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Курс підготовки рядового складу «Період розвитку 1» завершився в Маріуполі. Цей курс вперше проходив на базі батальйону вишколу особового складу військової частини 3057.

Привітати бійців та вручити сертифікати про проходження курсу прибули представники командування Маріупольської бригади Нацгвардії.

«Вітаю кожного з вас із успішним закінченням курсу, напротязі якого було не легко вам, було не легко адміністрації. Це є перша цеглина у фундаменті вашої військової кар’єри. Впевнений, що у майбутньому більшість з вас стане сержантами і буде достойно захищати Батьківщину, керуючи підлеглим особовим складом. Не зупиняйтеся на досягнутому і працюйте над собою й надалі», – звернувся до бійців заступник командира частини полковник Олександр Крать. 

Отриманню сертифікатів передувала праця самих бійців та інструкторів. Протягом 10 тижнів воїни опановували знання та навички з вогневої, інженерної, тактичної підготовки, тактичної і цивільної медицини, топографії, які у подальшому вони будуть використовувати  під час виконання службо-бойових та бойових завдань.

Курсант із позивним «Урбан» зазначає, що програма навчання була досить насиченою. Багато нового та корисного військові здобули для себе, про що, на думку бійця, свідчить значний зріст рівня їхньої підготовленості за всіма дисциплінами у порівнянні з початком навчань. Також «Урбан» відмітив високу кваліфікованість інструкторів, які з великою відданістю допомагали в опануванні бійцями нових знань та навичок.

Варто зазначити, що всі інструктори, які були задіяні у навчальному процесі, попередньо пройшли відповідне навчання у Навчальному центрі Нацгвардії міста Золочів та здатні самостійно проводити подібні курси. Крім того, у нагоді став неабиякий досвід військовослужбовців, що брали безпосередню участь у бойових діях на Сході країни.

Фінальним випробуванням після тривалого навчання для бійців, що опанували ази військової справи, став вихідний контроль. Польові навчання тривали понад 24-х годин і були спрямовані на практичне відпрацювання здобутих знань та отриманих навичок у складі підрозділів.

Виявлення вибухових пристроїв, проходження інженерних загороджень та зони РХБ зараження, відпрацювання дій під час потрапляння в засідку, облаштування вогневих позиції – основні виклики та завдання, які стояли перед бійцями.

Командир навчального взводу із позивним «Барс» зазначає, що протягом всього терміну навчання, кожен з курсантів докладав максимум зусиль задля отримання позитивних оцінок з боку інструкторів.

«Наша першочергова мета – підготувати бійця, який у подальшому буде готовий виконувати завдання за призначенням не зважаючи на зовнішні фактори та психологічний тиск. На мою думкою цілі досягнуті, про що свідчать високі результатами вихідного контролю. Крім того, фінальне випробування дозволило побачити сильні та слабкі боки як курсантів, так і самих інструкторів», – підкреслив «Барс».

Вадим Вигінний

фото автора