НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Поблизу Маріуполя відбулися тактико-спеціальні навчання підрозділів територіальної оборони. Гвардійці Маріупольської бригади Нацгвардії у складі сил національної безпеки та оборони відпрацювали дії з відбиття атак ворожих диверсійно-розвідувальних груп противника.

У зв’язку з ескалацією ситуації у Донецькій області, спробами атак ворожих диверсійно-розвідувальних груп та можливою висадкою десанту противника на узбережжя Азовського моря, в одному з населених пунктів було терміново розгорнуто штаб Маріупольського району територіальної оборони, до якого увійшли керівники районної адміністрації, командир сил ТрО, представники Нацгвардії, Нацполіції, СБУ, Державної прикордонної служби та ДСНС.

Участь у заходах взяв керівник Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко. Дії нацгвардійців під час навчальної операції координував командир Маріупольської бригади Нацгвардії полковник Денис Шлега.

У найкоротший час небезпечний район було ізольовано, взято під охорону важливі об’єкти інфраструктури та евакуйовано цивільних мешканців. 

Силами Маріупольської бригади Нацгвардії для фільтраційних заходів та з метою недопущення проникнення диверсійних сил противника в район проведення операції було розгорнуто мобільний блокпост.

Тим часом, в ході контррозвідувальних заходів, у прибережній зоні силами ТрО було виявлено судно противника та кілька груп диверсантів, що висадилися на берег та захопили дві будівлі.

У результаті штурму будівель, в яких вкрилися злочинці, декількох нападників було ліквідовано, інших затримано. Військовослужбовцям конвойного підрозділу Маріупольської бригади НГУ було передано затриманих осіб для подальшого доставлення до умовних місць утримання.

Також під час навчань силовики відпрацювали тактику дій при надзвичайних ситуаціях: пожежі та радіаційній загрозі, а також наданні першої домедичної допомоги на полі бою.

Представники силових відомств обмінялися досвідом, вдосконалили координацію дій та на практиці відпрацювали план заходів, щодо надання відсічі збройній агресії.

Як зазначило керівництво навчань, гвардійці відпрацювали на високому рівні – злагоджено, впевнено та без помилок.

Пресслужба НГУ в ООС