НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Біля пам’ятного Хреста поблизу Карлівки у День Героїв військовослужбовці та ветерани батальйону спецпризначення «Донбас» вшанували пам’ять побратимів, які загинули в бою під Карлівкою сім років тому.

 

 

23 травня 2014 року бійці добровольчого батальйону «Донбасу» потрапили до засідки російських терористів під Карлівкою. Втрати українських добровольців склали п’ятеро загиблих та шестеро поранених. За декілька днів підрозділ влився до лав Національної гвардії України як другий резервний батальйон. З того часу бійці батальйону спеціального призначення «Донбас» щороку відвідують ці місця.

Цьогоріч гвардійці, як завжди, навели лад поряд з пам’ятним знаком, посадили вічнозелені квіти, вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання. Кожного загиблого згадали поіменно:

«Сім років тому на цьому місці наш підрозділ зазнав болючих втрат. «Дід», «Федір» та «Рябий» поховані на тимчасово окупованій території. Тому сьогодні ми не можемо покласти квіти до їхніх могил. «Рейдер» кремований, його прах знаходиться у рідних. «Матвій» був похований на Дніпропетровщині», – зазначив військовослужбовець батальйону спеціального призначення «Донбас» військової частини 3035 Микола.

«Це були перші загиблі батальйону. Смерть двох з них було визнано офіційно лише у цьому році. Вони були відзначені державною нагородою – орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Їхні близькі та рідні отримали ці нагороди. Тепер щороку у цей день ми збираємося тут, щоб згадати наших побратимів. Тут ми дали обіцянку здійснити те, чого не встигли вони – звільнити нашу землю від ворога. Ця земля для нас – свята», – заявив командир батальйону спеціального призначення «Донбас» військової частини 3035.

До заходу долучився доброволець «Донбасу» з позивним «Поляк», який багато років присвятив дослідженню історії батальйону. Особливо – його першого періоду, його бойового шляху, зокрема – подіям під Карлівкою та Іловайськом.

«Я цих людей знав. Але знав лише півдоби. Ми їли, спілкувалися. Я прибув у батальйон 21-го травня і ці хлопці мені здавались вже дуже досвідченими і «запеченими боями». 23-го травня ми дізнаємось, що їх немає серед живих. Спочатку ми не мали повної інформації, що там відбулося, скільки загинуло хлопців. Поранений «Хімік» день пролежав під шифериною з гранатою в руці на цій заправці, поки тут були сепаратисти. «Алмаз» так само вибрався лише через добу. Та головне – ці люди вірили в те, на що вони пішли. І для мене вони назавжди будуть прикладом», – розповів Поляк.

До вшанування пам’яті загиблих українських добровольців долучились голова Новогродівської ОТГ Олександр Шевченко та представники ЗМІ.

Нагадаємо, того дня під Карлівкою загинули: 

  • Василь Архіпов – “Дід”
  • Микола Козлов – “Матвій”
  • Денис Рябенко – “Рябий”
  • Олег Ковалишин – “Рейдер”
  • Олексій Мирошніченко – “Федір”

Наразі батальйон спеціального призначення «Донбас» 15-го Слов’янського полку НГУ регулярно виконує завдання у районі проведення ООС.

Більше матеріалів про вшанування пам’яті добровольців у День Героїв в Україні на офіційних платформах НГУ.

 
Пресслужба угруповання НГУ ОС