НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В найбільших містах Закарпаття – Ужгороді та Мукачеві,  забезпечувати громадську безпеку поліцейським допомагають військовослужбовці 3 батальйону 2 Галицької бригади НГУ. Службу з охорони громадського порядку гвардійці несуть у складі самостійних і спільних з поліцією нарядів. Допомагають їм і кінологи зі службовими собаками.

Патрулювання міст досить складна служба. Для того, щоб підготувати до неї військовослужбовця, необхідно докласти чимало зусиль.

«Запорукою успішного виконання завдань, покладених на патрульну роту, є виховання особового складу у дусі самовідданості та постійної готовності до виконання свого службового обов’язку та високим рівнем професійної підготовки», – розповідає заступник командира 3-го батальйону зі служби майор Сергій Вінярський. Він додає, що йдеться не лише про фізичну та психологічну підготовку, потрібно професійні якості військовослужбовців довести до досконалого рівня.

Наряд повинен відмінно володіти нормативною базою щодо застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів та зброї. Щоб патрулювання було ефективним, нацгвардійці добре вивчають засоби і техніку, якими забезпечуються, а в період між патрулюванням вдосконалюють свої знання. 

Виучка гвардійців проводиться за багатьма напрямками, адже вони повинні бути готові до будь-якої ситуації: у разі потреби надати екстрену медичну допомогу потерпілим, опитати свідка події або потерпілого, з’ясувати обставини правопорушення, правильно скласти відповідну документацію тощо.

Маршрути та зони відповідальності Нацгвардії визначає керівництво територіального органу поліції, керуючись криміногенною обстановкою. В  залежності від неї, безпека вулиць будь-якого населеного пункту Закарпаття може бути посилена патрулюванням нацгвардійців.

Перед патрулюванням особовий склад проходить обов’язковий інструктаж, на якому військовослужбовцям доводять пріоритетні завдання. Серед таких, здебільшого: виявлення осіб, які підозрюються у вчиненні правопорушення, боротьба з вуличною злочинністю, припинення правопорушень та охорона місця події до прибуття слідчо-оперативної групи.

Належна підготовка до патрулювання впливає, серед іншого, на впевненість військових у своїх діях та на їхню рішучість. Так, старший солдат Назар Булишин, розповідає, що під час охорони громадського порядку дуже важливо відчувати силу команди.

«Зізнаюся, що перед першим патрулюванням дуже хвилювався, бо усвідомлював, що на вулицях мене сприйматимуть, насамперед, як захисника. Впоратися з хвилюванням допомогла не тільки серйозна підготовка, але й впевненість у товаришах поруч, у правильності своїх дій», – каже Назар.

Хлопець згадує, що патрулювання – це не тільки викид адреналіну під час небезпечних ситуацій, це ще і щирі слова подяки від людей, яким доводилося допомагати. «Під час одного з патрулювань ми повернули жінці телефон, який непомітно випав у неї. Вона була не тільки рада повернутій знахідці, але й приємно здивована, що гвардійці виявилися небайдужими до ситуації», – зауважує Назар.

Про важливість командного духу під час патрулювання розповідає і солдат Анатолій Калінін. На службі він півроку і за цей час дізнався чимало корисного і вкрай необхідного для несення служби. «Я без сумніву покладаюся на своїх товаришів, вони також можуть довіритися мені у складній ситуації. І найголовніше – ми можемо допомогти людям, щоб вони відчували себе захищеними», – запевняє Анатолій.

Нацгвардійці горді з того, що своїми діями безпосередньо впливають на боротьбу із злочинністю в державі та уособлюють для громадян приклад чесності, порядності, неупередженості, витримки, є гарантами захисту їхніх законних прав.

Олександр Коробко

фото з архіву