НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

У період з 14 до 21 листопада особовий склад тих підрозділів Національної гвардії України, на які покладено функції з охорони громадського порядку, залучався у 21 обласному центрі держави та в м. Києві, 34 містах обласного та районного підпорядкування, 11 населених пунктах сільської місцевості, зокрема – у 8 населених пунктах у районі проведення операції Об’єднаних сил та на території 6 об’єктів транспортної інфраструктури. Усі завдання служби виконані в повному обсязі. Особовим складом не допущено порушень законодавства.

 

Загалом за результатами правоохоронної служби за минулий тиждень гвардійці передали працівникам Національної поліції 97 осіб за підозрою у вчиненні злочину. За підозрою у вчиненні адміністративних правопорушень до НПУ передано 1 705 осіб. 14 осіб – в районі ООС. У затриманих вилучено 6 одиниць холодної зброї і 0,273 кг – імовірно наркотичних речовин.

 

Серед основних виконаних завдань були:

  • участь у спеціальній прикордонній операції на території 10 населених пунктів держави;
  • охорона місць обсервації, ізоляції хворих на COVID-19 у 5 населених пунктах держави та 3 пунктів масової вакцинації у Києві;
  • охорона громадського порядку під час обмежувальних протиепідемічних заходів в «червоних зонах» на території 11 населених пунктів держави;
  • забезпечення правопорядку під час 21 масового заходу біля державних органів влади, судових установ та під час спортивних заходів;
  • участь у 27 профілактичних заходах з недопущення незаконного видобутку бурштину та у трьох містах з найбільш складною криміногенною обстановкою (на Львівщині, Тернопільщині та в одному з районів Києва);
  • участь у двох пошукових заходах зниклих громадян;
  • участь у спеціальній поліцейській операції в районі проведення ООС;
  • охорона державних об’єктів тощо.

 

Пригадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня.

 

Одеса

14 листопада самостійний патруль військової частини 3012 затримав трьох громадян, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичні речовини рослинного походження загальною вагою 18 грамів.

 

17 листопада у місті також піший патруль військової частини 3012 виявив та затримав громадянина, який згідно з даними інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у розшуку за ст. 186 ККУ «Грабіж».

Миколаїв

18 листопада спільний автопатруль військової частини 3039 по гарячих  слідах виявив та затримав підозрюваного правопорушника за ст. 185 ККУ. Чоловік викрав банківську картку місцевого жителя та зняв з неї гроші.

 

Тернопіль, Хмельницький

15 грамів ймовірних наркотичних речовин виявили гвардійці 2 батальйону 2 Галицької бригади Нацгвардії України під час охорони громадського порядку цими вихідними. Два з таких випадків сталися під час огляду території поблизу Цегельного заводу у Тернополі. 

 

Увечері 21 листопада хмельницькі гвардійці також затримали громадянина з речовиною, схожою на наркотичну. Увечері 21 листопадаодин із спільних з працівниками поліції нарядів з охорони громадського порядку, слідуючи маршрутом патрулювання неподалік речового ринку, звернули увагу на юнака, який при появі правоохоронців помітно занервував та кинувся у протилежний бік. Під час спілкування з громадянином, яким виявився 20-річний мешканець смт.Ярмолинці Хмельницької області,  та запропонованої йому поверхневої перевірки, у того було виявлено паперовий згорток із речовиною зеленого кольору рослинного походження, зовні схожою на наркотичну. Вага виявленої речовини складала  приблизно 5 грамів.

 

Київ

Вихідними військовослужбовці 25-ї бригади охорони громадського порядку імені князя Аскольда Північного ОТО Національної гвардії України спільно зі співробітником поліції затримали шістьох громадян, яких підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень.

 

Затримання відбулися під час спільного з Нацполіцією патрулювання станцій столичного метрополітену, а саме на станціях “Харківська”, “Деміївська”, а також станції “Вокзальна”. Зокрема, правоохоронці вилучили у затриманих осіб згортки з наступними речовинами зовні схожими на наркотичні речовини, а саме: “метадон”, “коноплю”, “амфетамін” та “солі”. Усі вищезазначені речовини були вилучені та направлені на експертне дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС.

 

Також на станції метро “Майдан Незалежності” правоохоронці виявили та затримали двох осіб, які раніше вчинили кримінальні правопорушення та розшукувалися співробітниками Нацполіції міста Києва та міста Івано-Франківська. Згідно із чинним законодавством України підозрюваним загрожує до трьох років ув’язнення.

 

ООС

За результатами служби в районі ООС передано працівникам Національній поліції 6 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, зокрема, 3 особи за підозрою у причетності до НЗФ, 56 осіб – за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучено наркотичні речовини та 2 тонни металобрухту, який перевозився незаконно.

 

Патрульні підрозділи, які дислокуються у межах району проведення ООС продовжували патрулювання в містах Сєверодонецьк, Рубіжне Луганської області та Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ,  Дружківка, Костянтинівка Донецької області.

 

ВСЬОГО з початку року передано працівникам Національній поліції для оформлення процесуальних матеріалів та подальших відповідних процесуальних дій під час виконання завдань служби у межах проведення операції Об’єднаних сил:

  • 577 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень (у тому числі 86 осіб за підозрою у причетності до НЗФ);
  • 5 623 особи за адміністративні правопорушення.

 

Пресслужба НГУ