НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Берет з відзнакою – жадана мета – досягнути яку можуть далеко не всі. Адже, охочі носити такий берет, мають пройти важкі випробування – не під силу пересічній людині. Складний відбір, сильні конкуренти, 11 точок випробування на 12 кілометрах дистанції та вереснева спека. Усе це витримати змогли лише 11 з 75 учасників старту.

У іспитах взяли участь нацгвардійці зі всієї України, серед них одна жінка-військовослужбовець солдат Марія Сулима, з військової частини 3011. Усі вони попередньо наполегливо проходили відбір у своїх військових частинах, а згодом і кращі з них в ОТО.

«Четвертий рік поспіль ми вдосконалюємо іспити за право носити берет з відзнакою, його отримують 4-7 військовослужбовців. Ця відзнака для нацгвардійців найбільш почесна та авторитетна серед всіх існуючих у Національній гвардії. Це дуже справедливі та неупереджені іспити і те, як воїни долатимуть дистанцію – стане для присутніх підтвердженням цього», – запевнив на відкритті командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан.

На іспитах були присутні представники 11 операції «UNIFIER» за участі командирки 11 операції «UNIFIER» Збройних Сил Канади підполковниці Мелані Лейк. Власне, сама військова каже, що по поверненню в Канаду неодмінно буде впроваджувати цікаві методи оцінювання воїнів Збройних Сил Канади на змаганнях, на прикладі іспиту на право носити берет з відзнакою за зразком НГУ. Сам же кваліфікаційний іспит на думку пані Лейк доволі непростий та різноплановий, що добре відобразиться на моральному та фізичному досвіді учасників, а отже зробить їх більш готовими до будь-яких умов надалі в житті.

Кваліфікаційні іспити тривали у Вишгороді на базі військової частини 3027 цілий день. Відтак, 8 груп з 10 кандидатів по черзі минали 11-кілометрову дистанцію з 3-х випробувань.

І випробування – марш-кидок на 10-12 км в повній амуніції по пересічній місцевості з подоланням штучних та природних перешкод: подолання смуги перешкод, виконання нормативів з бойової підготовки (тактичної, вогневої, військово-медичної підготовки, вирішення логічних завдань, метання гранати на дальність, подолання психологічної перешкоди, виконання вправ силової підготовки, виконання вправи з автомата Калашникова на влучність).

ІІ випробування – стрільба з бойової зброї, а саме виконання вправи з пістолета та з автомата на влучність.

ІІІ випробування – рукопашний бій з інструктором з рукопашного бою або з володарем берета з відзнакою. 

«Я брав участь удруге, знаю, що це престиж для військовослужбовців Нацгвардії, адже, наявність берету – це імідж всьому підрозділу. На всіх етапах треба було швидко і зосереджено використовувати і тіло, і розум. За кожен етап, навіть за чудового часу можна отримати штрафні, і за результатами не пройти у фінал. Щоб витримати все це – я мотивувався словами побратимів та внутрішньою самопідтримкою», – військовослужбовець ОЗСП «Азов» військової частини 3057 Східного ОТО.

 

Пресслужба НГУ