НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Виставку «АТО/ООС очима сучасних художників» відкрили у Харкові до Дня захисників і захисниць України. На неї завітали військовослужбовці Східного територіального управління Національної гвардії України, Національної академії НГУ та інших підрозділів Харківського гарнізону.

 

Виставка працює на базі ЄрміловЦентр (головний корпус Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна) та експонує 150 робіт класичного та неокласичного образотворчого мистецтва: живопису, графіки і скульптури. Над створенням виставки працювала група художників з початку 2021 року. Її організаторами є Харківська організація національної спілки художників України та Харківський клуб «Генерал».

«Після презентації виставки я перебуваю під великим враженням. Я не маю прямого відношення до живопису та мистецтву, не маю таланту до малювання, але мене дійсно вражають роботи талановитих художників-сучасників. Помітно, що експонати зроблені у різних стилях та жанрах і за цим стоїть велика робота», – поділилася емоціями гвардійка Вікторія Герасименко.

 

«Художник бачить більше, ніж звичайна людина, і може це донести до інших людей у доступний для сприйняття спосіб. У цих картинах і скульптурах заново пережита і відображена психологія людей, які стали на захист своєї держави. Багатьох з них вже немає поряд з нами, тож відвідати цю виставку, подивитись їм в очі, поміркувати над їхнім та своїм життям – це наш обов’язок», – зазначив начальник Східного територіального генерал-майор Олег Сахон.

 

Одним із членів журі виставки став начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський.

 

«Експозиція демонструє можливості передати узагальнений та конкретизований образ захисника Батьківщини і пов’язати цей образ із питаннями національної ідентичності. Також загострюються мотиви подвигу, патріотизму, виховання національно свідомої молоді, уславлення військового подвигу живих захисників та увічнення пам’яті загиблих за незалежність України. Важливо, що такий західвідбувся у рік 30-річчя Незалежності нашої держави», – зазначив начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський.

 

Образна система представлених витворів мистецтва відображає дискурс збройного конфлікту на Донбасі, в них втілені історії та образи українських захисників, військових діячів сучасності. На виставці є й зображення гвардійців, зокрема гіпсовий бюст Героя України, лейтенанта Національної гвардії України Богдана Завади у виконанні скульпторки Ганни Іванової та портрет генерала-майора Олега Сахона у виконанні лауреата Національної премії імені Т. Г. Шевченка Віктора Ковтуна.

 

Підрозділи інформації і комунікації військової частини 3005 та НА НГУ