НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базі 37 загальновійськового полігону Збройних сил України, що на Житомирщині, артилерійські підрозділи та мінометні батареї військових частин 3028 та 3008 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України вдосконалювали свою майстерність.

Протягом двох тижнів  гвардійські артилеристи відточували свою майстерність та тренувались в ураженні умовного противника.

Завершальним етапом польового виходу стали навчання з бойовою стрільбою, де розрахунки протитанкової артилерійської батареї з гармат МТ-12 «Рапіра», гаубичної самохідної артилерійської батареї 2С1 «Гвоздика» та мінометних батарей знищували умовного ворога, який, по задуму навчання, наступав на місто Житомир.

«Розвідка нам доповідає, що на нас наступають 3 піхотні роти. Нашим головним завданням є стримання натиску ворога на передніх рубежах міста. Обстріл ведеться з Півдня на Північ», – розповідає  лейтенант Андрій Сорока.

На вогневій позиції полкові міномети ПМ-38, максимальна дальність їхньої стрільби – 7 кілометрів. Вправляються зі 120-міліметровими мінами досвідчені бійці. Нещодавно вони захищали країну на Сході. Кожен постріл міномету – то ціла багатокрокова операція, – кажуть військовослужбовці. Вони мають все прорахувати – аби влучити точно в ціль без права на помилку.

« Кожен з нас під час стрільби виконує певну роль. Наприклад, для подачі першої команди необхідні обчислення та передача розрахунків з максимальною точністю і швидкістю. Цим займається старший офіцер батареї зі своїм відділенням. Далі він контролює роботу командирів мінометів та розрахунків відповідно.  При вірній роботі навідника міномет наведено в ціль, що дозволяє здійснити перший постріл. Після корегування вогню батарея або взвод переходить до стрільби на ураження»,  – ділиться лейтенант Андрій Сорока.

У старшого сержанта Стаса Германа це вже 10 артилерійські бойові стрільби в польових умовах. Гвардієць навчався 2 роки, починаючи з номера обслуги, старшого навідника, нині він командир мінометного розрахунку. Боєць розповідає – Для ефективної та точної стрільби необхідна злагодженість усього підрозділу.

 

«Мене відправляли на навчання в Запоріжжя на 2 роки. Там я пройшов складний, але цікавий шлях, щоб стати командиром міномету. Підготовка до стрільб у нас зайняла 2 тижні. Весь цей час з особовим складом проводились практичні та контрольно-комплексні заняття, готувались позиції, здійснювалась перевірка та технічна підготовка озброєння і військової техніки»,  – розповідає старший сержант Станіслав Герман.

Зараз наші гвардійці на Сході України не використовують дане озброєння оскільки це заборонено мінськими угодами. Тож поки що артилеристи покращують набуті знання, вміння та навички щодо стрільби і управління вогнем лише на полігоні, аби бути готовими в будь-який час дати відсіч ворогу і стати на захист своєї держави.

 

Володимир Хаверко, Ганна Лазуренко