НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Вже 8 років як українські гвардійці приступили до виконання завдань за призначенням на територіях, де ведуться бойові дії, нині – район проведення операції Об’єднаних сил. Як би не хотіло вороже військо – Луганщина та Донеччини за ці роки не стала для України чужою. Першою ознакою цього, на противагу пустим обіцянкам проросійської сили, є небайдужість українського війська до майбутнього Донбасу, до покоління дітей, яке росте у політичній та територіальній невизначеності. Адже, формування їхньої життєвої позиції, насамперед, обумовлене тією правовою обстановкою, яка є в їхньому селі чи місті.

«Саме заради їхньої безпеки та унеможливлення численних правопорушень воїни Національної гвардії України щодня несуть службу на мобільних та стаціонарних блокпостах», – говорить заступник начальника штабу угруповання НГУ ОС «Листопад».

Контроль над залізничними та автошляхами дають перевагу над противником. Безконтрольними шляхами ворог отримує підкріплення, це саме – гарантує інформаційну втрату регіонів.  Рішенням командування операції Об’єднаних сил службово-бойові завдання та контроль на дорогах здійснюють військові та правоохоронці, у нашому випадку мова йде про гвардійців.

Упродовж 8-ми років військовослужбовці Національної гвардії беруть участь у зовнішній ізоляції району дій незаконних збройних формувань, веденні розвідки шляхом спостереження за повітряним і наземним противником, опитують місцевих жителів та співпрацюють з місцевими громадами. Усе це задля недопущення проникнення розвідки НЗФ (незаконних збройних формуваньу глибину контрольованого району та завчасного виявлення їхніх підрозділів, а надалі – попередження про них українських військ.

«Нацгвардійці, які несуть службу на мобільних та стаціонарних блокпостах це умовний рубіж, який стримує зловмисників чи постачання зброї, боєприпасів, вибухівок, наркотиків на непідконтрольну Україні територію», – каже «Листопад».

До прикладу, за перший тиждень 2022-го року військовослужбовці Національної гвардії перевірили близько 30 тисяч транспортних засобів, 39 тисяч громадян, серед яких виявили 12 осіб, які причетні до кримінальних правопорушень, та 70 – до адміністративних, а також двох осіб, причетних до незаконних збройних формувань. Серед вилученого: півтори тони вугілля та одна тона металу, які транспортували без відповідних документів.

Щоправда, буває і таке, що у зупинених осіб вилучають зброю з боєприпасами, міни, дехто з них є підозрюваними у вбивствах, а інші – силоміць прориваються через блокпост, аби уникнути перевірки.

Варто зазначити, під час участі в операції Об’єднаних сил особовим складом, який виконує службово-бойові завдання на блокпостах може здійснюватися обмеження прав і свобод громадян України, передбачені статтею 12 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецький та Луганський областях». Правовою основою діяльності особового складу, який виконує службово-бойові завдання на блокпостах є Конституція України, Закони України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецький та Луганський областях», «Про Збройні Сили України», «Про Національну гвардію України», «Про Національну поліцію України».

«Ми не можемо гарантувати українцям, які живуть на сході держави, що завтра ми повернемо їм минуле, ми не можемо гарантувати, що більше ніхто не почує вибухів, бо з нашого боку це будуть безвідповідальні обіцянки, на втілення яких ми не впливаємо. Але Національна гвардія може обіцяти контроль над правопорядком та законністю. Саме це у майбутньому сформує рівень культури та життєву позицію молоді, яка тут росте сьогодні та відчуває нашу зацікавленість не у розбраті та бідності регіону, а у єдиній країні, яка йде своїм шляхом…», – запевняє наостанок заступник начальника штабу угруповання НГУ ОС «Листопад».

 

Пресслужба НГУ в ООС

Фото Анастасії Салашної