НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У військовій частині 3008 психологи запровадили тренінги для солдатів строкової служби – стрес долають малюванням. Військові психологи стверджують, що пензлі й фарба – найліпший спосіб боротися з емоційним виснаженням. Терапія солдатам подобається, деякі навіть розкривають свої творчі здібності.

Кімната психологічної роботи на кілька годин перетворилася на мистецький куточок. На столі олівці, фарби, пензлі та папір. Це все для ізо – терапії із солдатами строкової служби. Заняття з бійцями веде військовий психолог Наталя Москалюк. Вона помітила, що не усі гвардійці готові розмовляти про свої проблеми. Тому почала шукати інші методи, де не потрібно буде говорити.

 

«Ізотерапія – це зцілення через малюнок. Це один із найефективніших методів арт – терапії, заснований на мистецтві та творчості, що дає можливість особистості виразити себе іншим шляхом – через малюнок. Вона часто використовується для визначення актуального емоційного стану та зняття напруги у військовослужбовців. Допомагає бійцям дізнатися більше про себе та оточуючих. Так психологам легше корегувати психоемоційний стан гвардійців та направляти їх емоції в правильний напрямок», – стверджує т.в.о. начальника психологічної служби лейтенант Наталя Москалюк.

 

Ігор Кривошея вперше тримає у руках пензлик, і відразу пірнув у мальовану творчість. Солдат старанно вимальовує патріотичний малюнок: український герб на фоні жовто-синього прапора. І вже відчуває, що може розслабитися і позбутися тяжких думок.

 

«Тут я стаю іншим. Малюю свої емоції. Заняття супер, те що ти уявляєш – зображаю у малюнку», – говорить солдат строкової служби Ігор Кривошея.

Ганна Лазуренко