НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков перебуває з робочим візитом на Харківщині, у рамках якого він відвідав також 3 бригаду оперативного призначення та Східне територіальне управління Національної гвардії України.

 Арсен Аваков, зокрема оглянув місце зведення гарнізонного храму Святого Великомученика Юрія Переможця Православної Церкви України. Його почали зводити цієї весни. У планах відчинити його для вірян вже у День Захисника України, на Покрова Святої Богородиці.

«На сьогодні зроблено фундамент та виставляють опалубку – арматурні каркаси, щоб робити вже стіни підземного поверху. Графік будівництва зроблено таким чином, щоб будівля храму була готова до Покров», – розповів директор інституту «Харківпроект» Юрій Спасов

Як бачимо, поки на місці майбутнього храму лише будівельний майданчик. Проте яким він буде із середини спробуємо уявити з артдиректором проєкту Олексієм Чекалем.

«Мені хотілось поєднати ідею української ідентичністю з одного боку, з теплою християнською вірою, з іншого боку з жертовністю і вмінням віддати, своє життя за свої переконання та за свою державу. Тому в цих розписах та інтер’єрах, де будуть використовуватись дуже прості, теплі матеріали: каміння, дерево, залізо. Ми намагаємось зробити в інтер’єрі затишний простір, де військовий зможе прийти і помолитись. Нам потрібно створити образ пов’язаний з Юрієм Переможцем, який був прикладом миротворчості, і певним чином переміг імперський світогляд, під час гоніння християн імператором Діаклетіаном», – поділився артдиректор Олексій Чекаль.

Наразі духовним потребам гвардійців приділяється чимала увага. З 2017 року в Нацгвардії діє капеланська служба. Місце зведення Храму Святого Великомученика Юрія Переможця було освячене 14 жовтня 2020 року. В урочистій церемонії тоді взяли участь представники військових капеланів, керівництва Православної Церкви, Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії України.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ
Група інформації і комунікації військової частини 3017