5/5

Академічний ансамбль пісні й танцю Національної гвардії України

5/5

За 2014 - 2021 роки

Авторські пісні
солістів Ансамблю

Концертів

Концертів в АТО/ООС

~ 0
0
0
5/5

Репертуар

Естрадно-симфонічного оркестру

Хор

Балет

0 твори
0 творів
0 творів
5/5

Керівництво Ансамблю

5/5

Новини

5/5

Солісти

5/5

Колективи

Народні артисти України Чоловічий вокальний квартет "Гетьман"
Заслужені артистки України Вокальний гурт "Червоні маки"
Фольк-шоу гурт "Душа співає"
5/5

Фотогаларея

5/5

Естрадно - симфонічний оркестр

Малий естрадно-симфонічний оркестр ансамблю забезпечує музичний супровід хору, балету, солістів та окремих творчих колективів. Його концертний репертуар для оркестру, з хором, солістами та балетом багатий та насичений, що налічує біля 470 творів.

Оркестр виконує чимало класичних творів, наприклад, „Арія Андрія” – з опери „Запорожець за Дунаєм на муз. Гулака-Артемовського, твори з опери „Травнева ніч” композитора М. Римського-Корсакова, урочисті пісні про Національну гвардію, українські народні та сучасні пісні.

У репертуарі оркестру також звучать твори Західно-Європейської класики, як „Санктус” композитора Л. Керубіні, „Аве Марія” І.С. Баха, Ш. Гуно, а також твори іспанських, італійських, французьких, англійських, єврейських та інших авторів. 

Диригент оркестру –  Заслужений артист України Валерій Качнов.

5/5

Хор

У художньому синтезі всіх складових Ансамблю пісні й танцю хор є основою. Про це свідчать його величезна потреба в концертних програмах колективу, чисельні звукозаписи, відеозйомоки, першість виконань та популяризація творів сучасних композиторів.

Репертуар хору нараховує понад 180 творів і складається із кількох напрямків, найоб’ємніший з яких – твори для солістів хору, оркестру, а також твори  виключно для хору із супроводом. Це кращі зразки різножанрової світової класики.  В репертуарі хору справжні шедеври військово-патріотичної пісні таких авторів як М. Леонтович, М. Лисенко, М. Вербицький, П. Майборода, І. Карабець, В. Качнов, В. Грицишин, О. Злотник, Г. Верета, А. Ярмолюк, А. Пашкович.

Жанрово-стильове багатство репертуару та різномаїття сценічного вираження вимагають від артистів хору постійного самовдосконалення.

Незабутні враження від Української співочої школи Ансамблю лишилися в душі слухачів Німеччини, Італії, США, Канади.

Прибуття в хор молодих талановитих музикантів активізують та оживляють творчу атмосферу колективу.

Головний хормейстер Андрій Карпінець.

5/5

Балет

Однією з невід’ємних та яскравих складових Ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України є балетна група, до складу якої входять професійні артисти. Репертуар танцювального колективу налічує понад 120 хореографічних композицій, вокально-хореографічних постановок та хореографічних обрамлень до вокальних виступів. Це військові, народні та сучасні танці.

З моменту створення Ансамблю з балетом працювали талановиті балетмейстери: заслужений діяч мистецтв України Хряпін М.Д., заслужений артист України Шмагун В.В., Шкварченко С., Савченко Р., які прославили Ансамбль відомими різноманітними й різноплановими постановками танцювального репертуару:  „Гопак”, „Степ”, „Несподіване танго”.

Балетний репертуар поповнили танцювальні композиції  „Танго”, „Грайливі викрутаси”, „Рок-н-рол”!, „Чарльстон” та багато інших.

Балет неодноразово брав участь у Всеукраїнських фестивалях, конкурсах народної хореографії ім.. П.П. Вірського, де займав призові місця.

Головний балетмейстер Світлана Васильківська.

5/5

Пісні

5/5

Нагородження

5/5

Гастролі

За часи незалежної України творчі здобутки Академічного ансамблю Національної гвардії України відзначено закордонними виступами та гастрольними турами з концертними програмами:

Гастрольних поїздок

Концертів

понад 0
понад 0
5/5

Історія

Історія Академічного Ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України починається у грізні роки Великої Вітчизняної війни: 6 листопада 1943 року радянські війська звільнили столицю України місто Київ, а вже 10 листопада цього ж року розпочато створення ансамблю пісні й танцю.

Першим начальником було призначено майора Госачинського Сергія Сергійовича, а художнім керівником – Рижова Миколу Васильовича. Надалі ансамблем керували: Васильєв Анатолій Миколайович, Мосіонжник Ілля Якович (заслужені працівники культури України), Золотарьов Сергій Миколайович (заслужений діяч мистецтв України), Гайдаренко Аркадій Григорович (заслужений артист України), Савчук Євген Нестерович (народний артист України), Мартинюк Олександр Теодорович. Багаторічно художнім керівником ансамблю працював полковник Молотай Анатолій Михайлович (професор, народний артист України).

Ансамбль неодноразово реформувався. За часів незалежної України наказом міністра внутрішніх справ від 22 червня 1992 року розпочав свою творчу діяльність як Ансамбль пісні й танцю МВС України.

Першим начальником новоствореного штатного ансамблю було призначено заслуженого працівника культури України підполковника Друзенка Миколу Логвиновича, а художнім керівником – підполковника Черепаху Романа Михайловича.

На посаду хормейстера запросили заслуженого діяча мистецтв України Верету Григорія Степановича, балетмейстером заслуженого працівника культури України Хряпіна Миколу Дмитровича, диригентом оркестру заслуженого артиста України Антонова Василя Івановича.

Надалі начальниками ансамблю працювали: полковники Мячин Микола Іванович, заслужений артист України Гулько Василь Сергійович, Шкоропад Сергій Васильович, Щербань Сергій Іванович, лейтенант Радченко Леонід Миколайович, Романуцький Віктор Михайлович, Порядочний Валерій Леонідович.

В історії Ансамблю окремою героїчною сторінкою залишилися навічно й спогади не лише про Велику Вітчизняну, але й трагічні сторінки Афганської війни, трагедії на Чорнобильській АЕС, де учасники колективу були поруч з героями у найважчі їхні хвилини. 

За свої творчі здобутки наказом Міністерства культури і мистецтв України від 1 вересня 2004 року ансамблю пісні й танцю МВС України було присвоєно звання «Академічний». З 2014 року наказом міністра внутрішніх справ України Ансамбль перейменовано в Академічний ансамбль пісні й танцю Національної гвардії України.

У найтяжчі для України часи Ансамбль неодноразово проводив концерти для військовослужбовців НГУ та місцевих мешканців у зоні проведення АТО/ООС, та здійснив концертні тури майже в усіх областях України.

5/5

Контакти

Телефон: (044) 285-37-61

Адреса: м. Київ, вул. Євгена Коновальця, 38
Електронна адреса: ensemblengu@ukr.net