НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Навчально-методичні збори з командирами батальйонів та рот, а також дивізіонів та батарей Східного оперативно-територіального об’єднання відбулися у Харкові.

У зборах взяли участь вісімдесят офіцерів. Заняття проходили на базі військових частин, що дислокуються в Харкові і в самому Східному територіальному управлінні.

Протягом двох днів командири батальйонної і ротної ланки підвищували методичну майстерність при проведенні занять із підлеглим особовим складом, опрацювали питання управління повсякденною діяльністю підрозділів, дізнавалися новації у законодавстві щодо проходження військової служби. Особливу увагу приділили аспектам підтримання бойової готовності підрозділів.

«Зважаючи на майже восьмирічний досвід війни та ситуацію, що складається сьогодні поблизу наших кордонів, питання нашої бойової та мобілізаційної готовності є надзвичайно актуальним. Ми постійно аналізуємо відповідні заходи у підрозділах, зокрема оперативного та спеціального призначення. Адже саме вони братимуть участь у спільних діях зі Збройними силами щодо відсічі збройної агресії Російської Федерації. Бойова та спеціальна підготовка особового складу має бути значно покращена, адже це елемент бойової готовності підрозділів. При цьому потрібно врахувати постійне насичення військ новими зразками техніки та озброєння», – підкреслив генерал-майор Олег Сахон.

В ході зборів офіцери інтенсивно поглиблювали свої знання щодо основ застосування підрозділів Нацгвардії під час відбиття збройної агресії, тактики припинення ймовірних масових заворушень у прикордонних районах, організації служби з конвоювання, тилового забезпечення під час стабілізаційної операції, вогневої підготовки підрозділу. Учасники зборів попрактикуватися у мультимедійному тирі у стрільбі з різних зразків озброєння. Звісно, це далеко не повний перелік занять.

«Я – тимчасово виконуючий обов’язки командира першої роти першого батальйону окремого загону спеціального призначення військової частини 3057. Мені найбільш корисним видалось заняття, яке стосувалося ведення загальновійськового бою. Як командир загальновійськового підрозділу, я повинен знати, як працює артилерія, зокрема в інтересах мого підрозділу», – розповів військовослужбовець із позивним «Август».

«Дуже корисними були заняття, я вважаю, з організації вогневого ураження противника в обороні. Також сподобалось заняття психологів. Із задоволенням взяв участь у лекції про індивідуальну роботу з особовим складом. Це все практичні та важливі для нас речі», – поділився командир батальйону спеціального призначення «Донбас» військової частини 3035.

На базі окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління офіцери також обговорили питання зберігання зброї та боєприпасів у підрозділі. Там увазі учасників зборів були представлені численні зразки новітніх снайперських та штурмових гвинтівок, пістолетів, тепловізійного обладнання тощо.

Підбиваючи підсумки зборів, командування Східного територіального управління відзначило високий рівень вмотивованості командирів батальйонів та рот, а також їх здатність вирішувати складні завдання тактичного характеру. Зауважимо, що більшість офіцерів на зборах мають досвід тривалого виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ