НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Гвардійці стрілецького батальйону 15-го Слов’янського полку, які виконують завдання в районі Операції об’єднаних сил, взяли участь в урочистостях з нагоди звільнення міста Рубіжного, що на Луганщині.

Сьогодні, 21 липня, у день 7-ї річниці звільнення міста від незаконних збройних формувань, гвардійці зі складу Об’єднаних сил долучилися до загальноміських заходів. Зокрема, на обеліску загиблим військовослужбовцям 30-ї ОМБр, разом із ветеранами, іншими військовими та місцевими жителями вшанували пам’ять загиблих захисників України, як віддали своє життя за соборну та незалежну країну.

 

Нагадаємо, звільнення Рубіжного у липні 2014 року було чітко спланованою та підготовленою операцією Збройних Сил України, Національної гвардії України, підрозділів міліції та добровольчих батальйонів.

З травня по кінець липня – весь час спроби окупації – в оточенні протримався стрілецький батальйон військової частини 3035. Гвардійці не допустили катастрофи на місцевому казенному хімічному заводі та не здали ані зброю, ані свою частину російським терористичним формуванням Дрьомова та Мозгового, які маскувалися під донських козаків. 21 липня їх деблокували підрозділи Збройних сил України.  

Тоді сили АТО оточили місто у ніч на 21 липня. Бійці батальйонів “Чернігів”, “Айдар” і “Луганськ-1” зайшли в місто і закріпилися на території трубного заводу. Лише кілька годин знадобилося українським військовим, аби взяти під контроль будівлі тодішнього відділку міліції та міської ради.

Відтак, вже о 10 ранку 21 липня 2014 року Рубіжне було повністю звільнено та зачищено від незаконних збройних формувань, у місті відновили законну українську владу. А над міською радою знову замайорів синьо-жовтий український двоколор.

Пресслужба угруповання НГУ ОС