НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж двох днів у холах Вінницької обласної державної адміністрації та міської ради проходила виставка світлин із життя відомого гвардійця Віталія Марківа. Експозиція представлена 60 світлинами за участі військовослужбовця, його друзів, побратимів та рідних, деякі з фото надали друзі нацгвардійця.

«Історія Віталія Марківа стала яскравим прикладом того, що Україна спроможна захистити своїх громадян та відстояти їхні права на міжнародному рівні. Це світлини буденної діяльності від початку: як проходив злагодження Віталій Марків, прийняття присяги, прибуття його на фронт, боротьба у Слов’янську. Про те, що він боронив свій край. Це його будні на Сході й особисті світлини», — розповідає командир військової частини 3008 полковник Володимир Джула.

Нацгвардієць Остап Ольховський солдат військової частини 3008 з цікавістю розглядає світлини Віталія Марківа. Гвардієць каже, що про нього знав не багато, здебільшого з новин.

«Фотовиставка об’єднує усіх військовослужбовців і показує приклад громадянам про стійкість, вірність українській присязі. Так, Віталій Марків, попри те, що у 14-му році перебував в Італії, але прибув сюди і виконував завдання на сході Україні», — ділиться нацгвардієць Остап Ольховський.

На виставку могли завітати усі бажаючи: військові, працівники поліції, вінничани. Експозиція мандрує українськими містами вже майже три місяці. Наступне місто – Івано-Франківськ.

Нацгвардійця Віталія Марківа затримали в Італії у червні 2017-го, коли він приїхав провідати родичів. Його звинуватили у вбивстві італійського фоторепортера та його російського перекладача. Ті загинули у травні 2014-го року на Донеччині в результаті мінометного обстрілу. У 2019-му Марківа засудили до 24-х років ув’язнення. У листопаді 2020-го апеляційний суд Мілана його виправдав.

Анна Лазуренко