НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Напередодні новорічних свят, а інколи і відразу після них, часто люди дають собі обіцянку в Новому році обов’язково зайнятися спортом. Як правильно розпочати дружбу із власним тілом, щоб отримати максимальний результат, розповідає молодший сержант Артем Таран, інструктор з фізичної підготовки стрілецького батальйону (з КЕОП та ОГП) військової частини 3011 Центрального оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Спорт – основа всього. Це запорука міцного здоров’я та відмінного настрою. Чим не мотивація для тих, хто хоче змінити своє життя? Насправді для революції у вашому житті потрібно не так і багато – потрібно лише більше рухатися та займатися спортом. Наше тіло просто створене для руху і пролежати його на дивані – не найкраще рішення. Для тих, хто хоче почати жити активно, є 5 простих порад.

По-перше, і це, мабуть, найголовніший стартовий етап – визначення цілі. Потрібно зрозуміти, для чого й навіщо ти хочеш займатись фізичною підготовкою. Чи дійсно ти хочеш бути здоровим, міцним і сильним духом, чи це чергова обіцянка, яку ти щороку даєш собі, але так і не наважуєшся виконати? Ви налаштовані на довгострокову перспективу?

Якщо так, то вже відсьогодні можна приступати до другого етапу – раннє армійське піднесення та ранкова фізична зарядка. Наші військовослужбовці встають о 6.00, а вже о 6.10 роблять вправи. Це допомагає їм розігнати сонливість та налаштуватися на черговий бойовий день. Для нас зарядка триває 40 хвилин, але звичайним цивільним людям достатньо для початку п’яти хвилин, щоб розім’яти суглоби. Це має стати звичкою, як заправити ліжко і почистити зуби. Займатися зарядкою потрібно щодня, включаючи суботу та неділю!

Третій крок – освоїти тренажерний зал. Відвідувати 2-3 рази на тиждень, займатися для початку одну годину. Перші 10-15 хвилин – бігова доріжка. Це обов’язково, а далі за складеним планом занять. До речі, для цього вам обов’язково потрібно знайти в залі інструктора і спочатку займатися під його керівництвом. Без досвідченого тренера досягти результатів дуже складно, а іноді навіть безглуздо.

У нас є ще два дні. Їх теж не можна витрачати даремно, а відразу паралельно з тренажерною залою потрібно записатися в басейн і почати займатися плаванням. Це четвертий крок. Не бійтеся перевантаження. Під час плавання в людини будуть задіяні групи м’язів, які «сплять» під час занять на «залізках».

Ну і насамкінець, п’яте – ми радимо обрати раціональне харчування, що практикується у військовослужбовців. Триразове харчування – сніданок, обід та вечеря. Жодних коротких перекусів, швидких перебіжок. Їжа має бути збалансована та калорійна.

Для тих, хто думає, що все й одразу зробити складно, глибоко помиляється. Важко лише на самому початку. Коли ви силою своєї волі змусите займатися тренуванням, коли спорт стане частиною вашого життя, ви самі помітите позитивні зміни.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ