НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні зранку у центрі Києва пройшов перший Український військовий забіг “MILITARY RUN UA”. За словами організаторів, його приурочили до 30-річчя Збройних Сил України. Покликаний забіг не визначити найвитриваліших (хоча переможці, звичайно, отримали кубки), а об’єднати різні силові структури та націю довкола своїх захисників.

Дистанцію пробіг і Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний. Старт учасникам 5-кілометрового забігу дав Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук.

 

Національну гвардію на першому військовому благодійному забігу представили, окрім збірної команди (спортсменів Спортивного клубу НГУ та Північного оперативно-територіального об’єднання), команда Північного територіального управління, військової частини 3057 та окремі учасники в індивідуальних заліках. Збірна команда здивувала всіх, подолавши 10-кілометрову відстань до того, як всі учасники 5-кілометрового забігу прийшли до фіналу. І отримала заслужений Кубок за перше місце у командному забігу.

 

Основою забігу стали діючі військовослужбовці різних силових структур і різних родів військ ЗСУ, але відкритий він був для всіх категорій населення незалежно від віку, статі або громадянства. Були тут і військові з інших країн. Від Маріїнського палацу на дистанції у 5 та 10 кілометрів в особистому і командному заліках стартувало 1100 бігунів.

 

Володимир Черняк, офіцер з військової частини 3030, залучив до забігу і дружину та друга: «Це неймовірні відчуття єдності. Не порівняти з тим, коли просто бігаєш сам для здоров’я і щоб лишатися у формі. В масовому забігу постійно прибувають сили і наприкінці здається, що дистанція завершилася зашвидко».

 

Гвардієць з позивним «Поляк» уперше брав участь у такому забігу та відзначає високий рівень організації заходу.

 

«Найбільше мене надихнули учасники, які бігли замість своїх загиблих дітей. Бачив жінок, чоловіків, які бігли у футболках своїх синів. Такі заходи дають їм розуміння того, що вони не одні, що їх підтримують та шанують подвиг їхніх дітей. Під час забігу було сильне відчуття моці і єдності. Від ОЗСП військової частини 3057 було дві команди по 10 бійців. Я був капітаном однієї із команд, ми бігли коробочкою (строєм), співали «Ліс шумить – яри гудуть», багато учасників і глядачів нас підтримували. Ця підтримка дуже відчувалась», – ділиться враженнями Поляк.

 

Такі заходи дають змогу відчути єдність усіх захисників України, вшанувати пам’ять полеглих та надихнутися до нових перемог.

 

Для військовослужбовців участь була безкоштовна. Благодійні внески учасників за участь у заході будуть спрямовані на допомогу родинам учасників бойових дій, які постраждали під час участі в АТО/ООС.

 

Пресслужба НГУ