НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

25 червня стартує 1/8 фіналу першого Кубка Захисників України 2021

Більшість матчів 1/8 фіналу Кубка Захисників України відбудуться 26-28 червня у восьми областях України.

25 червня на Центральному стадіоні в місті Тернопіль зійдуться між собою два претенденти на перемогу в першому Кубку Захисників України, ФК «ТЕРНОПІЛЬ-АТО» (м. Тернопіль) та ФК «ЯГУАР» НГУ (м. Калинівка, Вінницька область).

У зв’язку з карантинними заходами усі учасники проходять тестування на відсутність COVID-19 та всі матчі проходять з дотримання всіх карантинних вимог та обмежень. Сезон 2021 року виявився вдвічі насиченішим футболом для захисників України, адже Федерація футболу учасників АТО проводить одночасно два повноцінних всеукраїнських турніри. Майже у всіх областях по Україні відбуваються матчі першого Кубка Захисників України паралельно з матчами 7-го сезону чемпіонату України з футболу серед команд Ліги учасників АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО 2021.

У цьому році в чемпіонаті виступають 98 команд учасників бойових дій, ветеранів російсько-української війни (сьомий фінал 14 жовтня в Києві на стадіоні «Динамо» імені Лобановського), а в Кубку Захисників України 64 команди (перший фінал 24 серпня в Одесі на стадіоні «Чорноморець»). Вони грають щотижня з 10 квітня по 14 жовтня та з 17 квітня по 24 серпня відповідно в сорока двох містах України, а це більше 1000 матчів за сезон великого футболу та спортивної реабілітації для більше 3000 захисників України.

Варто зазначити, що Всеукраїнська футбольна Ліга учасників АТО та Кубок Захисників України – це єдиний в Україні чемпіонат та Кубок з футболу серед учасників та ветеранів АТО/ООС, де участь приймають 100% учасників бойових дій – захисників України.

Чемпіонат та Кубок офіційно внесені в Єдиний календар фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2021 рік. Це не лише футбольні всеукраїнські змагання, а наймасштабніша в Україні програма психологічної та фізкультурно-спортивної реабілітації учасників бойових дій, яка проходить з 2015 року. Учасники розповідають, що основна їхня мотивація – не перемога. Це вже стало своєрідною традицією, форматом згуртування ветеранів, залучення їх до футбольних змагань, промоцією цього виду спорту і здорового способу життя, вшануванням героїв АТО/ООС та вдосконалення військово-патріотичного виховання дітей та молоді.

Організатором та засновником цих змагань, як і чемпіонату України серед команд Ліги учасників АТО на Кубок Героїв АТО, змагань на Кубок Об’єднаних Сил та Суперкубок Героїв АТО/ООС України, а також співорганізатором чемпіонату Європи з футболу серед ветеранів війни, уже традиційно виступила Федерація Футболу учасників АТО під егідою Всеукраїнського Об’єднання «Українці Разом».