НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Для привітання з цим днем військовослужбовці Міжнародного центру Національної гвардії завітали до навчальних закладів одразу трьох міст: Києва, Борисполя та Переяслав-Хмельницького.

Представники Нацгвардії привітали учнів та педагогічний колектив Спеціалізованої школи № 234 міста Києва, Бориспільський професійний ліцей та ліцей-інтернат «ПАТРІОТ» міста Переяслав-Хмельницький.

«Від себе особисто та командування Міжнародного центру хочу подякувати за щоденну напружену працю вчителям, які не тільки щедро діляться своїми знаннями, а й виховують молоде покоління свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави. Блакитного неба вам над головами, Слава Україні!», – так привітав школярів Бориспільського професійного ліцею старший лейтенант Іван Мандзюк.

Директор ліцею-інтернату Василь Козій своєю чергою подякував гвардійцям за співпрацю та допомогу у військово-патріотичному вихованні учнівської молоді.

Натомість, у Харкові гвардійці 3 бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана Національної гвардії України завітали до учнів спеціалізованої школи №62. Відкрити урочистий захід надали оркестру військової частини 3017, який виконав гімн України та українські патріотичні композиції.

«З метою розвитку взаємин між військовими формуваннями та закладами загальної середньої освіти, сприянню національно-патріотичному вихованню учнів та профорієнтації старшокласників, ми співпрацюємо з військовою частиною 3017 з 2015 року. За цей час було проведено безліч спільних тематичних заходів. Наші учні відвідують Дні відкритих дверей і завжди з радістю і задоволенням спілкуються з гвардійцями. Ми дякуємо за увагу до підростаючого покоління, за тісну взаємну співпрацю, за виховання нашої молоді і за таке святкове привітання», – зазначив директор школи Олександр Гряник.

Військовослужбовці 11 бригади імені Михайла Грушевського відвідали одеську школу №18, аби допомогти учням вступити у новий навчальний рік. Діти і вчителі радо вітали бійців та приготували для них подарунки, адже військова частина 3012 вже не перший рік дружить з навчальним закладом.

Гвардійці взяли участь у інтерактивному занятті, розповіли учням початкових класів про важливість дотримання правил дорожнього руху, а старшокласникам – про переваги служби за контрактом у лавах Національної гвардії України. Адже учні одинадцятих класів вже ретельно планують своє майбутнє, а військова кар’єра допоможе успішно вступити у доросле життя.

«Візит військових друзів на свята – це вже добра традиція нашої школи. Такі зустрічі позитивно впливають на наших учнів, підвищують патріотичний дух та дають впевненість у тому, що безпека нашої країни в надійних руках справжніх чоловіків», – прокоментувала директор школи Лариса Ганжа.

У Херсоні, на святі 1-го вересня раділи діти та дорослі, але є школярі, з якими не можуть бути їх батьки, бо вони Герої, які віддали життя за можливість мирного життя у вільній Україні.

Леся, Максим та Роман втратили їх батька Дениса Лошкарьова у лютому 2015 року під час боїв у Широкино у складі батальйону «Донбас» Національної гвардії України.

Тож, гвардійці, аби підтримати малечу, приїхали на свято Знань з приємними подарунками. Маленькій Лесі дістався самокат,  а хлопцям набори для малювання та планшет.

«Це для нас справжня честь бути корисними для цих дітей та зробити щось, від чого у них з’явиться посмішка на обличчі. Особливо в такий важливий для учнів день першого дня початку навчання», – зазначила тимчасово виконуюча обов’язки заступника командира військової частини лейтенант Яніна Голованенко.

Для родини Щербін, які мешкають на Вінничині у місті Гайсин, 1 вересня день особливий.

Для семирічної Діани сьогодні пролунає перший дзвоник, а для випускниці Аліни – останнійПоруч мати, а замість батька його побратими – нацгвардійці.

«У нас була сімейна традиція, що саме батько веде дітей до школи на перше вересня. Але сьогодні його з нами немає. Він попав в оточення і не повернувся », – говорить дружина загиблого бійця Ірина Щербіна.

Довгих три роки Андрій Щербіна вважався зниклим безвісти. Старший розвідник загинув ранком 29-го серпня під час виходу з так званого Іловайського котла «Зеленим коридором». На околиці с. Червоносільське пожежна машина, на підніжці якої їхав Андрій, потрапила на позицію російського танку Т-72 зі складу 6-ї Окремої танкової бригади збройних сил РФ й отримала пряме попадання. Коли загинув батько, старшій доньці Аліні було 10 років. Про батька вона все пам’ятає достеменно. І ніколи не забуде, як батько водив її до школи.


«Для нас така традиція з дітками нашого побратима – це також хвилююча мить. На жаль, ми втратили одного з найкращих побратимів, але чужих дітей не буває. Тому ми сьогодні ведемо дітей до школи та максимально намагатимемося, аби в очах цих дітей загорілася іскорка щастя та була посмішка», – говорить старший лейтенант Віталій Боцуляк.

За матеріалами з військових частин Національної гвардії України