Понеділок, 18 Листопад, 2019 - 11:51

Військовий поет і письменник

Олександр Лисак: поезія війни
 
Олександр Лисак:
поезія війни
УКРАЇНА – це я,
коли вірю, тримаюсь, долаю.
Тож робімо СВОЄ,
і нехай нам Господь помагає!


Його твори про любов і війну, про втрати та перемоги, про військових і про тих, хто присвятив себе службі українському народові.
Олександр Лисак народився на Харківщині. Писати вірші почав ще у шкільні роки, сьогодні він автор трьох поетичних збірок та офіцер Національної гвардії України. Закінчив інститут внутрішніх військ МВС України. Жив і працював у Донецьку, доки війна не ввірвалася в його дім. Сьогодні він заступник командира зенітної ракетної батареї по роботі з особовим складом військової частини 3017. З 2015 року виконує бойові завдання в зоні АТО та районі проведення операції Об'єднаних сил.
«Я не знаю, як правильно сприймати свою творчість, я людина, яка читає багато літератури, тож для мене письменник історично-літературний герой, знакова фігура історії з важкою трагічною долею та досвідом, а я тільки набуваю досвіду. Любов, біль і війна це речі, про які дуже важко казати по-новому, їх описували всі класики. Я пишу про війну, але це моє життя – те, що я бачу», – ділиться Олександр.
Я хочу, щоб про роботу військового говорили з повагою
Олександр Лисак дипломант і лауреат обласного літературного конкурсу «Молода Слобожанщина». Автор збірок «Творю свій день», «Синдром фантомного болю» та «Шрамована пам'ять». Сьогодні він старший лейтенант Національної гвардії України. Про що він пише і що надихає поета дивіться в сюжеті.
Військове життя поета почалося, коли він повернувся на Слобожанщину. Спочатку Олександр відкрив свій волонтерський пункт для переселенців, а згодом обрав службу в Нацгвардії, бо не зміг залишитися осторонь.

«Життя військового для менеце бути рідко вдома, сумувати за своїми близькими, за своєю сім'єю, бо постійно знаходишся у відрядженнях, на навчаннях, або тренуваннях як зараз, але навіть тут, в польових умовах, я знаходжу час для творчості».

Олександр автор збірок:
«Синдром фантомного болю»
«Шрамована пам'ять».

«Я писав упродовж усієї служби в часи дозвілля на ВОПах та блокпостах. До війни 8 років я мешкав в Донецьку, тож моя поезія про втрати для України і її народу. Про зміни у суспільстві, про те, чого бракує і те, що болить»
У творах пана Олександра теми війни і України є найактуальнішими. Він зачіпає злободенні і болючі питання для кожного українця.

"Через призму моєї творчості хочеться донести думки і почуття. Головне, щоб читач зробив правильні висновки, відмерли непотрібні, зашкарублі ілюзії. Ми маємо позбуватися ілюзій і знати війну такою, якою вона є. Бо наша нація на етапі відродження та переоцінки цінностей, ми формуємось і поступово стаємо спражньою змужнілою країною".
УКРАЇНА – це я,
коли вірю, тримаюсь, долаю.
Тож робімо СВОЄ,
і нехай нам Господь помагає!


Це рядки з віршу Олександра, він дещо декларативний, але як гімн для самого себе. Інколи, - зізнається поет, - він згадую його, щоб підтримати внутрішній дух. Україна це кожний з нас, коли щось робиш і не скиглиш, коли готовий на самопожертви. Сучасний гімн українських націоналістів.
"Бо плач не дав свободи ще нікому,
а хто борець – той здобуває світ".
Олександр рішучий та мужній чоловік, на перший погляд важко розгледіти у ньому творчу особистість, але написання віршів для нього – це відображення його життя і поза творчості він себе не уявляє. Яким чином в одній людині поєднується водночас воїн і поет?

«Якщо обирати, ким би я хотів бути більше військовим, або письменником... Чому не можна поєднувати? В нашій і в зарубіжній літературі багато прикладів, коли військові писали свої спогади виливаючи у поезію. Досвід спонукає до того, щоб людина залишала цей досвід на папері. Є класичний вірш у Бориса Пастернака:
"Когда строку диктует чувство,
Оно на сцену шлет раба".
Є почуття, є певна фраза, так і зароджується моя поезія»,
– ділиться пан Олександр.

автор Анастасія Павленко
фото Максима ЗубоваДеталі бесіди
All rights for images and videos belong to their authors.
This site was made on Tilda — a website builder that helps to create a website without any code
Create a website