Четвер, 4 Червня, 2020 - 06:42
30 Вер 2016

Звернення командувача Національної гвардії України з нагоди відзначення 50-ї річниці з Дня створення військових частин з охорони громадського порядку

 

Шановні військовослужбовці, працівники та ветерани Національної гвардії України!

 

Вітаю усіх, хто має відношення до відзначення 50-ї річниці з Дня створення спеціальних моторизованих військових частин міліції – сучасних військових частин з охорони громадського порядку Національної гвардії України!

 

День 30-го вересня є символом вшанування славних традицій героїзму і мужності, самовідданості у ратній праці багатьох поколінь воїнів-правоохоронців.

 

У 1966 році почалося формування 1-го спеціального моторизованого полку міліції – військової частини 5403 (3030) у місті Києві та 5-ти спеціальних моторизованих батальйонів міліції – військових частин: 5441 (3012) у місті Одесі, 5442 (3033) у місті Запоріжжі, 5444 (3036) у місті Дніпропетровську, 5445 (3011) у місті Кривому Розі та 5446 (3035) у місті Луганську, яка нині дислокується у місті Слов’янську.

 

Із часу створення військові частини виконували завдання з охорони громадського порядку не лише в місцях дислокації та на території України. Ареал їх дій розповсюджувався на найбільш насичені заходами та подіями республіки колишнього Радянського Союзу: охорона громадського порядку при проведенні Олімпійських Ігор у 1980 році та ХІІ Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у 1985 році, участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС починаючи з 1986 року, виконання службово-бойових завдань з недопущення кровопролиття у Вірменії, Грузії,  Молдові та Азербайджані в 1988 – 1990 роках.

 

З проголошенням Незалежності України завдань з охорони громадського порядку не поменшало. Особовий склад залучався для прикриття державного кордону з республікою Молдова у 1991-1992 роках, забезпеченню суспільно-політичних масових заходів у столиці нашої держави та інших містах України, забезпечення громадської безпеки під час візиту до України Папи  Римського – Іоанна Павла ІІ у 2001 році, виконанню завдань під час літнього курортного сезону та під час проведення різноманітних карантинних заходів, забезпечення безпеки під час Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» у 2005 році та проведення у 4-х містах України фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

 

Військовослужбовці військових частин з охорони громадського порядку на відмінно складали іспити на мужність, відвагу та професіоналізм під час випробування Афганістаном, виконували завдання у складі миротворчих підрозділів МВС під егідою ООН, сприяють визнанню України, як демократичної країни у важливій сфері державної діяльності, спрямованій на припинення проявів права, заснованого на свавіллі.

 

Сьогодні служба у військових частинах з охорони громадського порядку – це щоденний прояв мужності перед чисельними труднощами. Проте, підтримує воїнів-правоохоронців сучасності їх внутрішня опора – патріотизм та особиста відповідальність за долю незалежної України, за її майбутнє.

 

Щодобово в середньому для несення служби залучається майже 3 тис. військовослужбовців, які виконують завдання патрульно-постової служби, служби з охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, посилюють охорону об’єктів органів державної влади, важливих об’єктів державної власності, здійснюють оперативно-профілактичні заходи, приймають участь у проведенні антитерористичної операції.

 

За час незалежності України в ході виконання завдань з охорони громадського порядку загинуло 6 військовослужбовців військових частин міліції.  

 

З початку проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, до участі в якій залучалося понад 5,5 тисяч особового складу військових частин з охорони громадського порядку, загинуло 12 військовослужбовців, 87 отримали поранення.

 

Однак не лише в зоні проведення антитерористичної операції, а й під час виконання повсякденних службово-бойових завдань, особливо під час численних масових заходів, які зараз рідко обходяться без провокацій та проявів агресії, військовослужбовці ризикують власним життям та здоров’ям. Зокрема, у подіях під Верховною Радою України, що мали місце 31 серпня 2015 року, четверо національних гвардійців загинули, понад 150 зазнали поранень і травм, серед них – 34 військовослужбовці столичної бригади з охорони громадського порядку.

 

Дякую всім офіцерам, сержантам, солдатам, працівникам, які сумлінною працею, міцною дисципліною, добросовісним виконанням свого службового обов’язку підтримують високу бойову готовність, які, в реаліях сьогодення, своїм працелюбством, вірністю Військовій присязі, твердими професійними навичками, стійкістю, витривалістю і волею заносять свої перемоги в літопис бойових справ військових частин та підрозділів з охорони громадського порядку.

 

Висловлюю глибоку шану ветеранам, особливо тим, які не стоять осторонь Національної гвардії України, а з великою віддачею та енергією працюють у ветеранських організаціях та військових частинах, передаючи свій багатий досвід молодим поколінням.

 

Бажаю всім миру, добра і злагоди, здоров’я і щастя, нових успіхів у службі і праці заради утвердження нової цивілізованої України і її Національної гвардії.

 

 

З повагою,

командувач Національної гвардії України

генерал-лейтенант Ю.В. Аллеров