Неділя, 24 Березень, 2019 - 19:31

Поділитися

13 Лют 2018

За врятовані життя собаки гвардії отримали перші нагороди "За віддану службу"

12 лютого у військовій частині 3042 Національної гвардії України (м. Енергодар) відбулося урочисте вручення відзнак – медалей для службових собак, кінологи яких неодноразово сприяли правоохоронним органам у розкритті злочинів та брали участь у рятувальних та пошукових заходах. Дві медалі «За віддану службу» ІІІ ступеня на урочистості було присвоєно службовому псу Кольту та собаці Кірі.

 

"За наказом командувача, стосовно затвердження відзнак для службових собак НГУ, вручення медалей у нашій частині відбулося вперше, і тепер наші "шукачі" стали медальованими гвардійськими псами, які гідно й надалі нестимуть службу", – зазначив заступник командира частини по роботі з особовим складом військової частини 3042 підполковник Сергій Ярмоленко.

 

За останні роки особовий склад кінологічної групи військової частини 3042 Національної гвардії України залучався до виконання службових завдань по «гарячих слідах» спільно із працівниками Національної поліції, де кінологічна служба проявляла високий рівень підготовки собак та навики швидкого реагування в дії.

 

"Всього в нашій частині 4 собаки, моя Кіра", – сказав Леонід Паламарчук – начальник служби собак військової частини 3042. "Ми познайомилися, коли Кіра була ще цуценям. Легко прийняла мене, хоча спочатку соромилася. Вона собака, яка легко вчиться і виконує мої вказівки. Нещодавно нам зателефонували з поліції і повідомили, що зникла дівчинка, яка не повернулася після школи додому. Виявилося, що без собаки ніяк. Батьки привезли речі дитини і розпочалися пошуки. Близько трьох годин ми "прочесували" двір за двором і тоді Кіра почала гавкати, швидко побігла в сторону і натрапила на дитину, яка нам і була потрібна, ось так... Ми з собакою не плануємо зупинятися, нас в цьому році ще чекають кінологічні змагання серед частин НГУ. Мені приємна наша спільна перемога, я радий, що вона оволоділа тими навичками, які я зміг їй дати. Тепер найближчі два дні моя Кіра у заслуженій відпустці, хай відпочине, останні дні у нас були інтенсивні тренування", – розповів Леонід Паламарчук.

 

Дані відзнаки Кольта та Кіри є результатом постійних дресирувань за новими підходами, які базуються на вимогах сьогодення, вимоги, які допомагають професійній охороні атомних станції, варті та підтримці громадської безпеки всієї країни.

 

Прес-служба НГУ