Середа, 25 Квітень, 2018 - 05:44

Поділитися

21 Травень 2015

За час протистояння на сході України загинуло 152 військовослужбовці Національної гвардії України

Пам'ять про них назавжди залишиться в серцях товаришів по службі, у спогадах рідних та близьких у численних розповідях та відео сюжетах про їхні подвиги. З часом на уроках історії у школах та вузах розповідатимуть про їхні подвиги так само як ми у свій час, сидячі за партами, слухали історії про борців за незалежність. Але історії про сучасних героїв є особливими. Всіх їх ми пам’ятаємо ще живими. Ми пам’ятаємо як вони росли, ходили до дитячого садочку, школи, вчилися у вузах, одружувались, раділи народженню дітей, служили разом із нами в одному взводі, роті чи батальйоні.

 

З багатьма із них ми разом стояли в строю, ходили на заняття, заступали на чергування, разом відмічали дні народження та надзвичайно раділи, коли вони просувались по службі чи отримували військові звання. Багато з тих хто загинув -  прийшли до лав Нацгвардії з початком війни на сході. Вони рішуче йшли в бій разом із кадровими військовими і самовіддано загинули у боротьбі з ворогами України.

 

Ми будемо робити все, щоб зберегти пам'ять про них. На сьогодні у містах та селах України відкрито 31 меморіальну та пам’ятну дошку у Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській, Київській, Херсонській, Дніпропетровській та Одеській областях. Ім’ям  загиблих героїв названо 10 вулиць  у Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Вінницькій та Черкаській областях України. Розглядаються пропозиції щодо перейменування ще 11 вулиць. А у селі Білоберізка Верховинського р-ну, Івано-Франківської області на честь загиблого дресирувальника кінологічної групи 1-го патрульного батальйону військової частини 4114 солдата Богдана Шлемкевича – перейменовано дошкільний навчальний заклад. 

 

137 військовослужбовці навічно зараховані до списків військових частин. Їх імена щоденно зачитують на вечірніх перевірках. У  всіх підрозділах Національної гвардії є куточки пам’яті з інформацією про загиблих героїв. 73 загиблих гвардійця занесені до книги пам’яті працівників ОВС.

 

Вони мужньо билися за Батьківщину і віддали їй найдорожче – своє життя. Ми вже ніколи не зможемо їх почути чи побачити, але ми завжди пам’ятатимемо. 82 загиблих гвардійці нагородженні орденом «За мужність». Шістьом героям посмертно присвоєно військові звання.

 

Двоє гвардійців нагороджені найвищою державною нагородою України орденом "Золота Зірка". Їм присвоєні звання Герой України. Це генерал-майор Сергій Кульчицький, який  Загинув 29 травня 2014 року в зоні бойових дій під час антитерористичної операції у місті Слов'янськ Донецької області. І лейтенант Богдан Завада, який підбив ворожий БТР, знищив 10 противників і цим допоміг перегрупуватися бійцям Нацгвардії на блокпосту. Після трагічної загибелі лейтенанта, терористи взяли телефон лейтенанта і почали знущатися по телефону над дружиною загиблого... Без батька залишився дванадцятирічний син.

 

Військовослужбовці Національної гвардії разом із громадськими діячами та українським народом продовжують заходи із збереження пам’яті про загиблих. 23травня 2015 року у м. Слов’янську Донецької області планується відкриття пам’ятного знаку прапорщику Віктору Долінському. 29 травня 2015 у м. Львові урочисто відкриватимуть бюст Герою України генерал – майору Сергію Кульчицькому.

 

Пам'ять про загиблих героїв назавжди залишиться в наших серцях….

підполковник Вадим Голуб