Понеділок, 6 Липня, 2020 - 20:42
16 Травень 2015

«Я поважаю професію військового»

 

Діти з Луганщини відвідали Центральний музей Національної гвардії України.

 

У квітні 2015 року за ініціативи та підтримки громадської організації «Громадянський Корпус» в Луганській області було проведено І обласний літературно-художній конкурс «Чому я поважаю професію військового», переможці якого були нагороджені кількаденною екскурсією до столиці нашої держави.

 

З 11 по 17 травня у школярів – насичена культурна програма: вони знайомляться з визначними місцями столиці (відвідують музеї, театри, військові навчальні заклади, Києво-Печерську Лавру), беруть участь у громадських заходах та передають послання з Луганщини, яка теж, на їх глибоке переконання, є часткою України (тому свідчення – творчість дітей, з якою вони також знайомили киян).

 

Відвідали юні творці і Центральний музей Національної гвардії України.

 

Чотирнадцять хлопців та дівчат віком від десяти до сімнадцяти років з великим захопленням слухали історичний шлях становлення Нацгвардії, з інтересом вдивлялися в старі світлини, жваво фотографували експонати та цікавилися маловідомими фактами.

 

«Дуже і дуже цікаво. Я в захваті. Україна – це наш дім, я люблю українську мову, люблю вишиванки, люблю українські вірші і все це єдине, воно в мені. І сьогодні, я, немовби то, побувала в середині душі моєї Батьківщини, в засіках її мужності та сили, в музеї Нацгвардії», - ділиться враженнями учениця Поліна Колб.

 

Після перегляду військово-історичної експозиції дітлахи виступили перед військовослужбовцями з віршами й словами вдячності за їх мужність та відвагу і представили анімаційний ролик, який був підготовлений вихованцями школи-ліцею «Гарант».

 

Переглянувши презентаційний відеоролик Національної гвардії України один з хлопчиків з впевненістю сказав: «Я теж буду захищати Україну!»

 

Збірник патріотичних віршів «Поезія дітей України» подарувала військовим Світлана Боровкова, директор ліцею з Лисичанська.

 

«Вони дуже талановиті і ми робимо все можливе, щоб те що коїться в нашому краї, не заважало дітям розвиватися та створювати шедеври мистецтва», - з гордістю зауважила директор, передаючи заступникові командувача по роботі з особовим складом генерал-майору Яролаву Сподару чудовий збірник.

 

Варто відмітити, що розроблялася книга від початку, відбору віршів та малюнків, і до кінця, до дизайну та її друку, двома талановитими дівчатами з цього закладу: Поліною Колб та Дарією Гавриловою.

 

«Це більше ніж просто витвори мистецтва, це наріжний камінь нашого майбутнього, бо саме Ви, діти, незабаром, станете тією основою, яка ще більше буде зміцнювати нашу країну. Весь це жах, що охопив наші з вами домівки, закінчиться і тоді, саме ваші вміння, естетика та  прагнення до прекрасного будуть світлом, на яке будуть орієнтуватися всі інші. Дякую Вам!», - підкреслив генерал-майор Ярослав Сподар.

 

На згадку про чудовий день у Центральному музеї Нацгвардії дітям вручили пам’ятні сувеніри.

 

Довідково:

 

І Обласний літературно-художній конкурс «Чому я поважаю професію військового» проходив  з 11 березня по 12 квітня. У якому взяли участь учні загальноосвітніх, спеціалізованих та позашкільних навчальних закладів Луганської області (території підконтрольної українській стороні).

 

Конкурс викликав велике зацікавлення серед дітей. У шкільному етапі взяли участь 4 660 учнів, які представляли 242 навчальні заклади регіону. За звання переможців змагалися 136 учнів з 66 навчальних закладів Луганщини. Учасники представили свої малюнки на військово-патріотичну тематику, вірші, презентації, нариси до стіннівок, відеосюжети та твори-роздуми. Загалом було представлено 24 малюнки, 21 вірш, 20 презентацій, 17 нарисів, 14 творів-роздумів, 13 відеосюжетів на теми бойових дій в зоні проведення АТО та історії Великої Вітчизняної війни.

 

Жученко Єгор