Вівторок, 2 Червня, 2020 - 10:19
01 Жов 2019

Вшанування пам’яті загиблого солдата Івана Кононовича в Залі пам’яті Міністерства оборони України

Сьогодні, 1 жовтня, виповнюється рівно п’ять років з того дня, як залишив нас мужній воїн, справжній герой України, солдат Іван Кононович.

 

Кононович Іван Миколайович народився 23 жовтня 1987 року на Чернігівщині. За характером спокійний, веселий, мав багато друзів. Після закінчення 9-го класу Чернігівського ліцею № 22, він вступив на навчання до Чернігівського вищого професійного училища № 15 та здобув спеціальність «Монтажник радіоапаратури».

 

Весною 2014 року прийняв рішення піти на службу в армію, щоб боронити рідну землю. В батальйоні оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Національній гвардії України він був одним із кращих бійців, а щойно випала можливість, разом з товаришами по службі він відправився захищати територіальну цілісність та незалежність України на схід.

 

До його ротації залишалось всього 4 дні. 1 жовтня, в районі міста Дебальцево Донецької області, Іван виконував обхід прилеглої до блокпосту території, під час якого разом з товаришами по службі, натрапив на заміновану ділянку. Внаслідок вибуху, Іван отримав проникаючі осколкові поранення з ураженням легенів та серця, від яких, на жаль, помер на місці. Двоє військовослужбовців, які були в той момент поруч з Іваном, також отримали поранення. Їм вдалось вижити.

 

Івану Кононовичу було лише 26 років і все життя було ще попереду. Він віддав своє життя за мир та незалежність України. Його поховали у місті Чернігів 4 жовтня. Близько сотні людей прийшли того дня провести в останню путь справжнього героя та патріота України.

 

18 вересня 2015 року у Чернігівському ліцеї № 22 встановлено меморіальну дошку загиблому в АТО Івану Кононовичу. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Іван нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

Сьогодні у Меморіальному комплексі «Зала пам’яті», що на території Міністерства оборони України, вшанували пам’ять загиблого солдата Національної гвардії України Івана Кононовича. Після хвилини мовчання присутні поклали квіти до Стели Пам’яті, а салютна група Міністерства оборони України виконала символічний постріл у повітря в його честь. Вічна пам’ять та вічна слава. Ми пам’ятаємо…

 

Група інформації та комунікації військової частини 3066

Юрій Кужель