Вівторок, 16 Липень, 2019 - 09:10

Поділитися

26 Вер 2017

Військовослужбовці Національної гвардії України сприяють ліквідації наслідків екологічної катастрофи на півдні Запорізької області

 

Участь у підтриманні або відновленні правопорядку в районах виникнення особливо тяжких надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру, що створюють загрозу життю та здоров’ю населення – одне з основних завдань, покладених на Національну гвардію України. Звичайно, такі випадки трапляються рідко, утім завдяки своєчасному реагуванню бійців Нацгвардії у взаємодії із органами місцевого самоврядування вдається зупинити розвиток катастрофи. Один з прикладів оперативності військовослужбовців НГУ під час виконання такого роду завдання відбувся сьогодні поблизу Молочного лиману, що на півдні Запоріжжя.

 

Із самого ранку в Запорізькій обласній державній адміністрації тривало термінове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головним питанням екстреної наради стало масове вимирання риби у гирлі, що з’єднує Азовське море та Молочний лиман. Як заявив голова ЗОДА Костянтин Бриль під час засідання, у цьому районі виникла екологічна катастрофа – загинуло понад десять тисяч особин піленгасу. Збитки, нанесені державі, обраховуються мільйонами гривень. Зважаючи на це, керівництвом облдержадміністрації було прийнято рішення про виділення коштів з резервного фонду для негайних заходів щодо зменшення кількості піску в гирлі лиману та недопущення подальшої загибелі риби. Також вирішили залучити працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та військовослужбовців Національної гвардії України.

 

Невдовзі командуванню запорізької бригади охорони громадського порядку НГУ надійшов офіційний запит із ЗОДА з проханням виділити особовий склад для охорони місця катастрофи та запобігання мародерства риби зі сторони місцевого населення поблизу Молочного лиману. Близько 10 години ранку військово-оперативний резерв у складі півсотні бійців мелітопольського батальйону запорізького з’єднання  Нацгвардії вирушив до місця екологічної катастрофи. Протягом усього дня військовослужбовці охороняли гирло лиману, несли службу в оточенні.

 

«Основним завданням гвардійців було недопущення сторонніх осіб до місця надзвичайної події, поки проводились роботи з очищення гирла. За доповідями гвардійців під час служби надзвичайних ситуацій не відбулося», – повідомив заступник командира мелітопольського батальйону НГУ по роботі з особовим складом майор Олександр Черевко.

 

Зазначимо, що про загрозу екологічної катастрофи поблизу Молочного лиману попереджали задовго до сьогодні. Щорічно навесні та восени у гирлі, яке з’єднує лиман з Азовським морем, відбувається замулення води, очищенням якого займається компанія-підрядник. Утім, цього року за певних причин підприємство не забезпечило вивезення піску, чим не виконало умови контракту. Це призвело до зменшення рівня води у гирлі  сантиметрів. Під загрозою загибелі опинилось близько 40 тисяч особин риби, що застряла на мілині.

 

Прес-служба НГУ