Понеділок, 18 Червень, 2018 - 05:06

Поділитися

08 Вер 2017

Військові збори резервістів (ВІДЕО)

Більше сотні резервістів нещодавно з’їхалися на полігон військової частини 3027, де стартували масштабні збори, головне завдання яких - зберегти бойовий потенціал та отримати нові навички за стандартами НАТО.

 

За словами Радника командувача Національної гвардії України генерал-майора Юрія Потомського, комплектуються військові резерви Національної гвардії України військовослужбовцями 2-х категорій: резервісти, які в добровільному порядку уклали контракт із командирами військової частини про проходження військової служби. Друга категорія, резервісти зі складу військово-оперативного резерву, котрі після проходження військової служби, в тому числі зоні АТО, звільнились в запас та знаходяться на окремому військовому обліку.

 

- Основними завданнями підготовки резервістів є набуття та відновлення фахової підготовки, забезпечення готовності до дій в складі підрозділу, за різних умов обстановки, формування психологічної стійкості у стресових умовах. Активну участь приймають інструктори міжнародного центру підготовки «Патріот»,- зазначив Юрій Володимирович.

 

Програма підготовки розрахована на 10 діб. Розкладом занять передбачено індивідуальна підготовка резервістів, підготовка в складі військового наряду, відділення, взводу. Основні предмети підготовки – це тактична підготовка, вогнева, військово-медична, інженерна та психологічна підготовка. Завершаться збори ротним тактичним навчанням з бойовою стрільбою.

 

Комплектуються військові резерви Національної гвардії України військовослужбовцями 2-х категорій: резервісти, які в добровільному порядку уклали контракт із командирами військової частини про проходження військової служби. Друга категорія, резервісти зі складу військово-оперативного резерву, котрі після проходження військової служби, в тому числі зоні АТО, звільнились в запас та знаходяться на окремому військовому обліку.

 

- Штатна кількість особового складу резервної роти 129 військовослужбовців. Це перші навчання такого роду у НГУ, наступного року плануються збори резервістів у всіх військових частинах, де передбачено штатним розкладом резервні роти, – розповідає командир військової частини 3027 полковник Володимир Мусієнко.

 

Проходження служби у військовому резерві не є видом військової служби. Проходження служби у військовому резерві – це один із видів виконання військового обов’язку. Відповідно до затвердженого задуму та плану заходів з 2016 року розпочато формування підрозділів військового резерву, які призначені для виконання завдань покладених на військову частину у тому числі й поповнення комплектування.

 

- Я старший солдат батальйону імені генерала Кульчицького, перебував в зоні антитерористичної операції протягом 2015-2016 років. До того, як потрапив у наш батальйон, я не мав жодного військового досвіду, командування надало можливість навчитись військовій справі. Саме зараз маю змогу вдосконалити свої навички та отримати нові знання. Я дуже хочу жити у вільній країні, жодного клаптика нашої землі не віддам, - розповідає резервіст Михайло Павловський.

 

Активна фаза навчальних зборів продовжується на полігоні. Ще протягом тижня там будуть удосконалювати бойові навички резервісти, а потім повернуться до цивільного життя. Варто зазначити, що за всіма резервістами, які залучаються на навчальні збори, включно з часом проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення та забезпечення формою одягу.

 

Прес-служба НГУ