Субота, 24 Серпень, 2019 - 23:40

Поділитися

05 Лют 2019

Він знову став у стрій

Полковник Олег Степанович Ящишин – бойовий офіцер. Ще 1988 року, за рік після закінчення військового училища він, як заступник командира мотострілецької роти з виховної роботи, брав участь у бойових виходах і операціях в Афганістані, виявляв високі морально-бойові якості, мужність і командирські здібності, які знадобились йому під час служби в Націо­нальній гвардії України, де йому довірили посаду командира батальйону спецпризначення. Потім була служба в якості начальника розвідки Західного територіального управління.

 

Після звільнення 2006 року з лав внутрішніх військ у нього, як і в кожного офіцера запасу, виникло питання: чим займатись у подальшому. Звичайно він працював, але як сам згадує – не на значущих посадах, адже у цивільному житті нас ніхто не чекає.

 

Доля змінилась у буремному 2014 році. Спокійно дивитись, як ворог спочатку анексував Крим, а згодом, підбурюючи місцеве населення, вдерся у Донецьку та Луганську область, офіцер з бойовим досвідом, набутим у Афганістані, не зміг.

 

У січні 2015 року він добровільно, за своєю ініціативою звернувся до військ­комату та був мобілізований у загін прикордонних військ, що дислокований у смт Великі Мости Львіської області. Підполковник Олег Ящишин був призначений начальником штабу комендатури та взяв участь у комплектуванні і вишколі підрозділу швидкого реагування.

 

Після завершення формування їх комендатуру було відправлено на посилення Донецького прикордонного загону. Окремі групи комендатури виконували бойові завдання на контрольних пунктах в’їзду та виїзду в районах Гнутового, Павлопілля, Новотроїцького. З донесень відомо, що це одні з найбільш «гарячих» місць на лінії розмежування між тимчасово окупованими територіями та Україною. Завдання доводилось виконувати і під вогнем сепаратистів. Та як з однієї, так і з другої сторони вже знали, що через ці КПВВ ні зброя, ні вибухівка, ні контрабанда не пройдуть.

 

Зробивши протягом ротації свій гідний внесок у захист цілісності та незалежності держави, Олег Степанович залишився у Збройних Силах України. Наразі він служить старшим викладачем кафедри тактики На­ціо­нальної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

Саме такі наставники, які набули бойовий досвід як в Афганістані, так і в районі проведення АТО та ООС, і мають бути у майбутніх офіцерів.

 

Підполковник у відставці Юрій Ваврисюк,
голова Львівської міжрегіональної секції Асоціації ветеранів ВВ та НГУ