Середа, 24 Жовтень, 2018 - 05:54

Поділитися

13 Лют 2018

Відеосюжет: історичне кіно як ідеологічна підготовка захисника України

Творча команда «Крути 1918» позаминулого тижня закінчила знімання історичної саги про крутівців, в яких мали змогу перевтілитися солдати НГУ. По цьому ми, команда прес-служби Національної гвардії України, вирішили дізнатися думки хлопців масових сцен стрічки, що вони думають про минуле України та що вразило під час процесу створення фільму.

 

Сценарист «Крути 1918» Костянтин Коновалов запевняє, що погодні умови й декорації були подібні до реальних, тому була максимальна правда життя: «Хлопці мерзли і втомлювалися майже так, як це було 29 січня 1918» – (ред.)

Під час інтерв’ю солдати Гвардії та творці екшну «Крути1918» – Тарас Босак і Костянтин Коновалов згадали українську історію та порівняли тодішні події із сучасністю держави. Окрім цього, висловили власні переконання стосовно циклічності подій, з яких «треба зробити висновки, щоб третьої хвилі російського тиску ми не допустили… Патріотичне кіно потрібне, щоб солдат знав, що до нього теж захищали, що він в цьому часовому просторі не один», – говорить Тимур Коцюбанський, гвардієць, який брав участь у масових сценах стрічки.

 

Яка вона, українська доля?

-         Важка, дуже важка, – говорить Тимур.

-         Українська доля – в пошуках свободи, в пошуках історичної правди, – Тарас Босак, виконавчий продюсер фільму.

 

Нагадаємо, 150 гвардійців чотири дні залучалися до екранізації дня бою київських курсантів та козаків «Вільного козацтва» по одну сторону та більшовицькою армією Червоногвардійців Муравйова по другу.

 

Хто він захисник, який він, чому українці постійно виборюють свою землю? Навіщо потрібно знати історію та знімати ідеологічне кіно? – відповіді солдатів та знімальної групи фільму в сюжеті.

 

Журналіст Анастасія Салашна

Оператор Дмитро Жмовка,

фото Андрія Некрасова, Олексія Павлюка