Понеділок, 25 Червень, 2018 - 16:12

Поділитися

20 Бер 2017

Ветерани організували тематичний вечір «Усією родиною – з Україною»

 

Напередодні третьої річниці Національної гвардії України Рада ветеранів Головного управління НГУ Асоціації ветеранів внутрішніх військ та НГУ за підтримки командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Юрія Аллерова провели тематичний вечір «Усією родиною – з Україною». У заході взяли участь заступники командувача генерал-лейтенант Микола Балан та генерал-майор Ярослав Сподар, начальник відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО полковник гвардії у відставці Володимир Мороз, заступник голови ради Київської міської організації ветеранів Олександр Соловей. Все дійство супроводжував колектив Академічного ансамблю пісні й танцю НГУ, даруючи своє мистецтво ветеранам, які віддали кращі роки свого життя служінню Вітчизні та охороні прав і свобод її громадян.

 

Провідною темою заходу стала наступність, передача військових патріотичних і моральних ціннісних пріоритетів від покоління до покоління. Захист своєї сім’ї, своєї землі, своєї держави завжди вважався першочерговою, найпрестижнішою справою чоловіків. Цим займалися найбільш підготовлені, найміцніші, найсильніші духом представники чоловічої статі. Із покоління в покоління передавався дух патріотизму, фізичний гарт, військові знання й практичні навички. Так творилися військові династії, у яких від батька до сина передавався обов’язок захищати Вітчизну.

 

Генерал-лейтенант Микола Балан та генерал-майор Ярослав Сподар вручили відзнаки НГУ «За доблесну службу» родоначальникам військових династій полковникам у відставці Анатолію Шаповалову (загальний стаж служби членів сім’ї понад 130 років), Володимиру Михайловському (102 роки) та Володимиру Загородньому (понад 90 років), Почесні грамоти НГУ генерал-майору гвардії у відставці Миколі Чорноволу, полковнику запасу Ігорю Шаповалову, Грамоти НГУ полковникам запасу Богдану Казюку, Віталію Михайловському, майору у відставці Анатолію Тріньову, каіпітану у відставці Миколі Хомичу та Подяки командувача НГУ – полковникам у відставці Миколі Кулішу, Леоніду Плугатаренку і старшому лейтенанту у відставці Петрові Юшку.

         

Радою Асоціації ветеранів внутрішніх військ та НГУ були вручені спеціальні дипломи подружнім парам Миколи Михайловича та Марії Володимирівни Каширіних, стаж сімейного життя яких перевищив 72 роки, Анни Яківни та Вадима Михайловича Скуріхіних (58 років), Світлани Миколаївни та Леоніда Петровича Плугатаренків (53 роки). Спеціальні дипломи отримали також військові династії Шаповалових-Дьомичів, Михайловських та Загородніх. Відзначені були також жінки-військовослужбовці: полковник Марія Стрілецька, майор у відставці Світлана Терешкова та майор запасу Ольга Бочкар. Кожній із присутніх жінок було вручено Грамоти «Дружині офіцера», квіти та цукерки.

 

У продовження концерту Ансамблю відбулися виступи самодіяльних артистів. Гаряче підтримали присутні (а їх було понад 200 – генерали, офіцери, їх дружини та гості) виконання пісень «Не журіться, брати» (Петро Юшко, Володимир Загородній, Георгій Даценко), «Офицерские жены» (Іван Ганцяк), «Вот так и живем» (Іван Юрченко), «Нагідка» та «Вся жизнь – полет» (Петро Юшко), «Ой ти дівчино, з горіха зерня» (Роман Черепаха), віночок з українських пісень та попурі на теми популярних пісень минулих років (Любов та Володимир Загородні), гумореску у виконанні Георгія Федорчука тощо. Під час заходу ветерани, багато з яких уже перетнули позначку в 70—80 років вдалися до танців та спільних співів.

 

Вечір сприяв підвищенню патріотичного духу, життєвого тонусу ветеранів, їх згуртуванню довкола ідеї захисту Батьківщини та шани і поваги до НГУ, військ, яким вони віддали велику частину свого життя, багато сил і натхнення та частку своєї душі.

 

Георгій Даценко,

голова ради ветеранів ГУ НГУ