Неділя, 5 Липня, 2020 - 12:12
19 Травень 2015

«Ветерани, Митці, Воїни»

В клубі військової частини 3066 Управління Північного оперативно-територіального об’єднання відбувся творчий вечір «Ветерани, Митці, Воїни»

 

Відкрив цей творчий звіт перед ветеранами та військовослужбовцями НГУ Київського гарнізону голова ради Асоціації ветеранів внутрішніх військ та НГУ полковник у відставці Георгій Федорчук. Він сказав:

«Сьогодні ми проводимо творчий вечір «Ветерани, Митці, Воїни», під час якого вшановуємо гідних ветеранів військової служби учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС старшого лейтенанта у відставці Юшка Петра Івановича та учасника бойових дій в Афганістані старшого прапорщика у відставці Грабовського Миколу Сергійовича. Своєю службою у внутрішніх військах та в Національній гвардії України вони зробили вагомий внесок у розбудову та діяльність цього важливого для держави військового формування. Їхній службовий та бойовий шлях знайде своє відображення в ході заходу».

 

Георгій Федорчук вручив медаль «70 років визволення України» та Почесну Грамоту Асоціації Петрові Івановичу Юшку, якому нещодавно виповнилося 75 років, а Миколі Сергійовичу Грабовському – медаль УСВА «З честю виконаний обов’язок» і також Почесну Грамоту Асоціації. Голови рад ветеранів військових частин 3077 та 2260, членами ветеранських організацій яких є ці творчі особистості, відповідно полковники Віктор Пономаренко і Владислав Бірюков вручили їм квіти, заступник голови Правління ГО Афгано-Чорнобильське братство «Побратими», заступник голови наглядової ради Всеукраїнська громадська козацька дитяча організація «Дніпровська Січ» Петро Даневич – орден ВГКДО Петру Юшку, а заслужений артист України Олександр Дудка виконав для обох іменинників пісню «Лицарі честі».

 

Ведучий цього творчого звіту ветеранів Георгій Даценко в ході заходу розповів про службовий та творчий шлях Петра  та Миколи, коментуючи фото із життя звітуючих, що демонструвалися на екрані.

 

Так, Петро Іванович – дитина війни, батько якого загинув захищаючи Батьківщину. Всього в своєму житті він досяг сам. Завжди любив пісню, був активним учасником художньої самодіяльності в усіх військових частинах,, де проходив службу. Після звільнення в запас разом з Миколою Грабовським та іншими небайдужими до пісні ветеранами створив творчий колектив «Побратими». Разом з ним відвідав міста і села Полтавської, Сумської, Чернігвської, Київської областей. Лауреат Всеукраїнських фестивалів «Боромля-2009», «Осіннє рандеву», «Душе моя, душе моя»... З іншими творчими колективами відвідав Польщу, Іспанію, Німеччину та інші країни. До нього завжди тягнулись люди, з ним було весело і затишно. І сьогодні він не втрачає свого життєвого запалу, енергійності, активності.

 

Микола Сергійович – також син фронтовика, сам брав участь у бойових діях, побував майже у всіх провінціях Афганістану. Поет, письменник, філософ, художник, виконавець. Член Національної спілки письменників України, автор поетичних збірок «Кут віддзеркалення», «Афганський зошит», «Сузір’я Ліри», роману «Любка» та ще пяти змістовних, яскравих, якісних книжок. Лауреат міжнародних пісенних фестивалів в Тулі, Кривому Розі, Всукраїнського фестивалю афганської пісні «Солдати миру проти війни», переможець Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова», автор багатьох уже відомих в України пісень. Значне місце в його творчості займає так звана афганська, або воєнна тематика.

 

Присутні в залі клубу ветерани та молоді правоохоронці тепло сприймали біографії героїв зустрічі і гаряче підтримували виконання ними пісень, створених у творчому колективі «Побратими». Особливо їм сподобалися твори «Ода Києву», «Орден Красной Звезды», «Вся жизнь – полет», «Слава козацька в нащадках жива», «Підкручу я чорнії вуса», «Повертаюсь на рідні пороги» у виконанні Петра Юшка. А пісню «Золоте весілля» він присвятив 50-річчю свого подружнього життя та своїй сім’ї.

 

Усі твори Миколи Грабовського глибоко проникали в душі глядачів, полонили серця, деякі з них викликали у глядачів сльози: «Афганський альбом», «Исповедь», «Батальоны уходят на юг», «Чорнобильский біль», «Любов моя», «Мамина сирень», «Прощання», «А на войне как на войне». «Ветерани»…

 

На жаль і сьогодні у нас мають місце воєнні дії на сході країни, і гвардійцям доводиться брати в них активну участь, втрачати братів, здійснювати подвиги. Ми, військовослужбовці старшого покоління, щиро переймаємося долею своїх дітей і онуків, які беруть участь в АТО. І так же щиро віримо у вашу відвагу, вірність Присязі, народові, Україні, віримо в перемогу, у вільну, незалежну і єдину Україну.

 

Вечір підготували та взяли участь у його проведенні голова ради ветеранів ГУ НГУ заслужений працівник культури України учасник бойових дій в Афганістані полковник у відставці Георгій Даценко; учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС заслужений артист України Володимир Скринник, заслужений артист України Олександр Дудка, заступник голови ради ветеранів ГУ НГУ з гуманітарних питань, учасник бойових дій полковник у відставці Володимир Загородній.

 

Роман Герасименко, фото автора