П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 07:20
13 Гру 2018

В столиці пройшли важливі заходи щодо гендерної політики

Ґендерна рівність - важливий індикатор, який демонструє, наскільки розвинутою та демократичною є держава. Україна – країна, що розвивається, і те, як швидко ми будемо здатні здійснювати реформи з урахуванням ґендерної складової, залежатиме наше майбутнє. Одразу декілька заходів, спрямованих на висвітлення ґендерної проблематики в українському суспільстві, мали місце на початку грудня.

 

Так, 7-8 грудня 2018 року у столиці України відбувся Другий Український Жіночий Конгрес, який об’єднав успішних, соціально активних жінок і чоловіків, які підтримують ідеї ґендерної рівності, як невід’ємного елементу демократичного суспільства та запоруки сталого розвитку держави. Даний захід є постійно діючою платформою, яка формує порядок денний ґендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіа-спільнот. Це – 500 учасників з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа, котрі об’єдналися задля забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства, як ключового елементу розвитку будь-якої держави.
Це – 85 топ-спікерів: українські та закордонні експерти, представники міжнародних організацій, місцевого самоврядування, перші особи держави, українські та іноземні парламентарі. Це – дискусійні платформи, що стосуються питання подолання та посилення ґендерної обізнаності населення.

 

Президент України, Петро Порошенко, вперше взявши участь в роботі Українського Жіночого Конгресу, наголосив, що в сучасній Україні територіальну цілісність та незалежність держави боронять не лише чоловіки, а й жінки. Нагадав, що першою в світі жінкою-військовослужбовцем у званні офіцер, була саме українка.

 

«Ми будуємо справжню європейську державу і наше завдання, і спільна відповідальність, - з великою повагою ставитися до кожної особистості без дискримінації, на принципах ґендерної паритетності», - зазначив глава держави.

 

Президентка Литовської Республіки, Даля Грибаускайте, під час своєї промови на Другому Українському Жіночому Конгресі зазначила: «У такі складні часи, як у вашій країні, завжди жінки першими вступають в дію. Жінки не бояться, коли країна потрапляє в небезпеку…тепер, коли ви в стані війни, коли люди захищають вашу країну, жінки стоять на передовій лінії так само, як і чоловіки… Коли жінки мають силу та владу, коли вони взаємодіють із суспільством - це надзвичайно потужній резерв для розвитку, для захисту і для процвітання».

 

Віце-заступниця Міністра оборони США з міжнародної безпеки Лаура Купер висловила підтримку від Сполучених штатів стосовно суверенітету і територіальної цілісності України та сподівання на посилення присутності жінок у секторі безпеки та оборони. Закликала до підтримки бажання жінки втілювати свої можливості та мрії у будь-яких сферах діяльності, зокрема і в армії.

 

Перша заступниця Голови Верховної Ради України, Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, Ірина Геращенко, наголосила, що завдання нинішнього складу парламенту є подолання ґендерних стереотипів у силових структурах. «Наше велике завдання – це подолання стереотипів, сексизму в тих сферах, які традиційно були дуже консервативними по відношенню до жінок. В першу чергу, ми говоримо про силові структури, про армію», - зазначила депутат.

 

Не менш важливим заходом стала стратегічна сесія «Стратегія ґендерної рівності Ради Європи 2018-2023 в Україні: стан та перспективи імплементації на національному, регіональному та місцевому рівнях», яка відбулася 10 грудня 2018 року у Києві. Стратегія гендерної рівності є ключовим елементом реалізації місії Ради Європи, суть якої – захищати права людини, підтримувати демократію та забезпечувати принцип верховенства права.

 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи з вітальною промовою, наголосивши, що варто було б запровадити квоти при призначенні на керівні посади за ознакою статі, що мало б стати тимчасовим заходом, спрямованим на усунення дисбалансу між можливостями жінок та чоловіків. «З упевненістю заявляю: ґендерна рівність не суперечить традиційним сімейним цінностям, навпаки – укріпляє їх та є індикатором зрілості суспільства, показником демократії у житті країни», - підкреслила виступаюча.

 

З вітальною промовою на заході виступили також Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг та народний депутат України Ірина Суслова.

 

В ході стратегічної сесії висвітлювались позитивні приклади гендерної політики у Вінницькій та Харківських областях, які є одними з «локомотивів» гендерної інтеграції у цивільному суспільстві. Також особливу увагу приділили обговоренню створення сприятливого середовища для посилення гендерної рівності, протидії насильству за ознакою статі та розширення рівних можливостей на регіональному та місцевому рівнях.

 

Служба з гендерної інтеграції ГУ НГУ