П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 06:50
10 Жов 2017

В Одесі пройшла міжнародна конференція з ґендерних питань

Представниці Головного управління Національної гвардії України прийняли участь у щорічній міжнародній конференції «Ґендер у революції, війні та миробудуванні», яка проводилась в Одесі. Даний форум організований за підтримки громадських організацій «Жінки і війні» (Париж) і «Центр - Розвиток демократії» (Київ) та Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (Одеса).

 

Українські та закордонні вчені, активісти і експерти поділились своїми дослідженнями, в яких висвітлені питання революційного і військового досвіду жінок у всьому світі, зокрема в Україні. Особлива увага була приділена зусиллям жінок в області миротворчої діяльності на місцевому та міжнародному рівні. Обговорена концепція сучасних гібридних війн та пов’язаних із ними викликів, а також рекомендації щодо захисту прав жінок під час війн і повоєнній оборонній та правоохоронній сфері. Своїм практичним досвідом поділились спеціалісти з нещодавніх і поточних конфліктів на Балканах, в Афганістані та Південній Америці.

 

Не зважаючи на активний ґендерний рух протягом останнього століття у багатьох країнах світу залишається багато випадків порушення прав жінок та ґендерної дискримінації, що є актуальним і для України. Для виправлення ситуації в секторі безпеки та оборони України відбуваються ґендерні зміни. Одним з перших кроків командування НГУ у цьому напрямку було рішення про відкриття доступу жінок до всіх бойових посад на рівні з чоловіками та забезпечення внесення змін у «Перелік штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу Національної гвардії України з урахуванням тих, на які дозволяється призначати військовослужбовців-жінок, та відповідних їм військових звань і тарифних розрядів посад», затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.03.2017 № 234.

 

Ідеї та рекомендації міжнародних експертів, що були отримані під час цієї зустрічі, відкривають перспективи прийняття дієвих і конструктивних рішень щодо ґендерної інтеграції в секторі безпеки та оборони України.

 

майор Надія Климова