Субота, 19 Жовтень, 2019 - 15:35
11 Лип 2019

Усе що ви хотіли знати про підготовку офіцерів запасу в навчальному центрі НАНГУ

 

На базі навчального центру Національної академії Нацгвардії тривають польові збори зі студентами, що навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу.

 

207 студентів в польових умовах опановують військову справу,серед них 40 дівчат. Де вони здобувають практичні навички з військових та спеціальних дисциплін: загальної тактики, тактичної та вогневої підготовки, водіння та експлуатації бойових та спеціальних машин, РХБ захисту, військового зв’язку.

 

Студенти виконують нормативи та ведуть практичну стрільбу з усіх більшості видів озброєння, що знаходяться на озброєнні у Нацгвардії. Так Анастасія Жарова розповідає, що стріляти вона навчилася доволі давно - до цього дівчина тримала зброю на шкільних заняттях із захисту Вітчизни, відвідувала стрілецький тир та виїжджала та стрільбище на першому році навчання.

 

«На полігоні стріляти цікавіше. Тут усе по-іншому. Викладачі все роз’яснили, а патронів – цілий магазин! І коли відстріляла своє, хотілося ще. Під час таких занять додається впевненості, що я дійсно обрала гідну сферу навчання. В майбутньому хочу реалізуватися у силових структурах України», – розповідає Настя.

 

«Два роки теоретичних навчань на кафедрі, підкріплених нинішнім польовими зборами - непогана школа для майбутніх офіцерів запасу. Сьогодні  на стрільбищі юнаки та дівчата виконували вправи стрільб з РПК, АКМ та СГД, а це потребує досконалої підготовки. Ми приділяємо увагу на заняттях кожній дрібниці – починаючи від положення тіла при стрільбі і до найменшого руху пальцем.  У цілому, результатами підготовки і стрільби я задоволений», – сказав завідувач кафедри підготовки офіцерів запасу Ігор Радченко.

 

На тактичному полі навчального центру Академії, майбутні офіцери запасу спробували свої сили в наступальному бою, відпрацьовуючи навчальну програму загальної тактики. На різних штучно створених перешкодах вивчали, як долати мінно-вибухові загородження, розгортання з передбойового в бойовий порядок та дії механізованого взводу в наступальному бою.

 

«Під час тактичних занять, основне завдання – навчати студентів елементів, що відпрацьовуються під час наступального бою. Це висування у бойову лінію, пересування двійками та трійками, - зазначив полковник запасу Микола Новіков. – Видно, що вони прагнуть досконалості, і не лише у тактиці, а й в інших предметах».

 

Кожен студент військової кафедри після дворічної підготовки, відпрацьовував водіння броньованої техніки на базі БТР – 4Е та БТР – 80. Під керівництвом інструкторів з водіння студенти з інтересом і завзятістю підходять до питань, що відпрацьовуються. Кажуть, що з усією серйозністю усвідомлюють, що набуті навички в будь-який час зможуть стати в нагоді.

 

«Ми повністю відпрацьовуємо всі елементи із великим бажанням. Адже всі ми самостійно обрали майбутню професію і розуміємо, що все, чого нас навчать тут, може знадобиться у подальшій службі», – ділиться своїми думками студент Олександр.

 

Навчання на військовій кафедрі дає студенту не тільки додаткові знання та навички, необхідні майбутньому офіцеру запасу або державному службовцю, але і дозволяє покращити свою професійну підготовку як цивільного фахівця. Військові дисципліни допомагають студентам чіткіше усвідомити порядок дій у складних професійних ситуаціях, пов’язаних з ризиком для життя, здоров’я, а ряд військових дисциплін, що мають експлуатаційну спрямованість – закріпити і розширити знання та навички, отримані на цивільних кафедрах. Отримані на військовій кафедрі навички дозволяють розвинути в собі організаторські здібності, що є важливим чинником в подальшому працевлаштуванні.

 

Підсумком проходження навчальної програми військової кафедри є підсумкова атестація. У разі вдалої здачі іспиту  студенти складають військову присягу на вірність українському народові і одержують звання молодшого лейтенанту запасу. Надалі випускник Академії може зробити кар’єру у будь-якій силовій структурі України: Національній гвардії України, МВС, СБУ, прокуратурі або Збройних силах України.

 

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації  НА НГУ