Вівторок, 16 Липень, 2019 - 10:04

Поділитися

06 Вер 2018

Українсько-американські навчання “Rapid Trident – 2018”: військове командування країн-учасниць і високоповажні гості оцінюють перебіг навчань (ВІДЕО)

 

Сьогодні, 6 вересня, до Міжнародного центру миротворчості та безпеки на Львівщині, де проходять міжнародні військові навчання "Rapid Trident − 2018", приїхали високоповажні гості та преса.

 

Ознайомитися із тим, як проходять тренування, прибули командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Сергій Попко, заступник командувача Національної гвардії України Микола Балан, а також представники командування Сухопутних військ Національної гвардії США, збройних сил інших країн-учасниць навчання, військові аташе з різних країн тощо. Організовано брифінги для преси.

 

На ділянках полігону гості мають нагоду побачити, як підрозділи з різних країн відпрацьовують на практиці передбачені програмою операції.

 

“Це наймасштабніші сухопутні міжнародні навчання на території України, де нацгвардійці беруть участь. Тут наші бійці мають можливість планувати і проводити операції у складі багатонаціональних штабів, побудованих за структурою НАТО, взаємодіяти водночас з різними українськими формуваннями й іноземними підрозділами. У Національній гвардії України теж триває реформування штабів за структурою НАТО, зокрема, саме за таким зразком формувалася Бригада швидкого реагування, представники якої сьогодні тут беруть участь”, – розповів заступник командувача НГУ Микола Балан.

 

“Я часто спілкуюся з гвардійцями й усі, хто брав участь у попередніх навчаннях “Rapid Trident” згадують їх як найкращу школу військового професіоналізму. І сьогодні у наших бійців, що тренуються тут, чудовий настрій і сильна мотивація”, – додав генерал-лейтенант Микола Балан.

 

За сценарієм навчань, українські військові та підрозділи країн-партнерів відпрацьовують протидію збройній агресії в умовах гібридної війни. Поставлені завдання бійці виконують на бронетехніці, проводять навчальні стрільби зі стрілецької зброї та здійснюють польоти гелікоптерів.

 

Гості могли спостерігати тренування Бригади швидкого реагування НГУ. Ротно-тактична група Бригади швидкого реагування НГУ входить до зведеного батальйону, що об’єднує підрозділи ДПСУ, УДО, ОЗСП НГУ “Вега” та ВСП ЗСУ. Очолює зведений батальйон офіцер Бригади швидкого реагування НГУ майор Томас Ругенюс. На цьому етапі особовий склад відпрацьовує планові заняття в польових умовах: бійців ознайомлюють з процедурами під час виявлення СВП, навчають протидіяти снайперським групам та реагувати силами підрозділу на вогневий контакт у різних ситуаціях. А офіцерський склад уже третій день поспіль задіюється в командно-штабних заняттях.

 

«За нашими діями постійно спостерігають інструктори з Канади, США та Великобританії», – розповідає майор Ругенюс. – «На командно-штабних заняттях також присутній інструктор, який щовечора підбиває підсумки роботи. За його словами, офіцери Нацгвардії на цьому етапі демонструють найкращі результати. Сьогодні відпрацьовували відбиття нападу на колону, а також залучалися разом з підрозділом РХБЗ Збройних сил для демонстрації комплексу дій при потраплянні бронетехніки в зону дії бойових хімічних речовин».

 

Нагадаємо, у міжнародних навчаннях «Rapid Trident» беруть участь дві з половиною тисячі військових із 14 країн. Зокрема – США, Великої Британії, Канади, Грузії, Литви, Туреччини, Польщі тощо. Навчання триватимуть до 15 вересня. Від Національної гвардії України беруть участь 183 військовослужбовці, серед яких представники Бригади швидкого реагування (військова частина 3018), спецпризначенці Західного ТУ, офіцери Головного управління, групи цивільно-військового співробітництва та Національної академії НГУ.

 

Прес-служба НГУ, ГІК в/ч 3018

фото Вадима Голуба