Вівторок, 21 Травень, 2019 - 12:10

Поділитися

05 Гру 2018

У Запоріжжі відкрили меморіальну дошку загиблому під Амвросіївкою офіцеру НГУ

У Запоріжжі, на фасаді будівлі кафедри військової підготовки Запорізького національного технічного університету відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки в пам’ять про загиблого офіцера військової частини 3033 лейтенанта Івана Гутніка-Залужного.

 

Пам’ятну дошку вирішили встановити за ініціативою керівництва університету, адже з 2011 по 2013 роки Іван пройшов повний курс навчання на цій кафедрі за спеціальністю «Зберігання та ремонт боєприпасів, детонаторів, освітлювальних засобів, вибухових речовин».

 

«В першу чергу я хочу подякувати за цю знаменну та пам’ятну подію. «Я йду захищати Батьківщину і всіх вас. Я знаю що таке війна, але готовий виконати свій обов’язок!» – такими були слова Вані коли він йшов на фронт. Я пишаюсь подвигом свого онука! Його ім’я навічно занесене до списків військової частини 3033 і тисячі бійців будуть виховуватись на самопожертві мого Івана. Вірю, що своє життя він віддав не дарма» - з такими словами виступив перед присутніми ветеран Другої світової війни, якому виповнилось рівно 100 років – дідусь Івана, Іван Анікеєвич Залужний.

 

Церемонію освячення меморіальної дошки та пам’ятний молебень провів священнослужитель Української православної церкви, військовий священик (капелан) отець Віктор. Всі присутні мали змогу помолитися за героя та покласти квіти.

 

Нагадаємо, що молодий офіцер загинув 10 серпня 2014 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Успенка Амвросіївського району Донецької області. Указом Президента України Івана Вікторовича Гутніка-Залужного нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

 

Гвардійці військової частини 3033 завжди пам’ятатимуть подвиг Івана. В пам’яті кожного він залишиться як порядна людина, люблячий син та внук, сміливий чоловік, зразковий офіцер та справжній ГЕРОЙ! 

 

лейтенант Михайло Кондира