Субота, 11 Липня, 2020 - 18:21
16 Лис 2019

У Залі пам’яті вшанували загиблого гвардійця Олександра Каплінського

Сьогодні, у Меморіальному комплексі на території Міністерства оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

 

Традиційно був проведений ритуал перегортання сторінки Книги Пам’яті.

 

У пам’ятному заході взяли участь родичі загиблих Захисників, представники Національної гвардії України, Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, представники Державної прикордонної служби України.

 

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті, а салютна група виконала символічний постріл у повітря в їх честь.

 

Каплінський Олександр Валерійович народився 4 квітня 1979 р., в місті Вінниця.

 

В 1996 року закінчив Вінницьку школу-ліцей №7, був призваний на строкову військову службу до лав внутрішніх військ МВС України. В 1998 року вступив на окремий факультет ВВ МВС Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, після випуску обіймав посади командира навчальних взводу та роти Навчального центру ВВ МВС (м. Золочів).

 

3 2007 року призначений заступником командира роти полку спеціального призначення ВВ МВС «Ягуар», з 2010-го – знову командував ротою у Навчальному центрі. В 2011 року вступив до магістратури Академії внутрішніх військ МВС, після закінчення якої обійняв посаду старшого офіцера групи бойової та спеціальної підготовки вінницького полку ВВ МВС (з березня 2014-го – Національної гвардії України).

 

Брав участь у проведенні антитерористичної на сході України, де виявляв мужність, сміливість та героїзм. 16 листопада 2014 року під час бою з терористами біля міста Лисичанськ Луганської області на блокпосту вміло керував діями підлеглих, був прикладом відваги для особового складу. Внаслідок мінометного обстрілу отримав чисельні осколкові поранення, від яких загинув.

 

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом «За мужність» III ступеня ( посмертно).

 

Прес-служба НГУ