Субота, 19 Жовтень, 2019 - 15:33
15 Бер 2019

У першій Президентській бригаді кінологи показали загальну та спеціальну підготовку службових собак

У Першій Президентській бригаді оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Північного ОТО НГУ проходили змагання  серед кращих службових собак військової частини, аби  показати в кого кращий наставник, собаки відпрацьовували навички не один місяць.

 

Легко та грайливо долає перешкоди службовий пес по кличці Уран. За своїм улюбленцем намагається встигнути солдат Артем Лазарьков. Він має не лише супроводжувати німецьку вівчарку, даючи команди, а й хвалить. «Уран дуже розумний та слухняний собака, коли я його хвалю, він намагається краще виконати команди. Тому похвала – це свого роду заохочення», - погладжуючи  собаку, розповідає Артем. «Подивіться, як він задоволено виляє хвостом, знає, що подолав смугу перешкод правильно», - посміхаючись дивиться на Урана та додає, - «Молодець».   Солдат Лазарьков разом зі своїм улюбленцем виборов почесне третє місце.

 

Німецькій вівчарці по кличці Брайс пройти смугу перешкод не складно, проте він долає її досить зосереджено. Брайс не одноразово брав участь у змаганнях та посідав призові місця. Старший солдат Олександр Винник,  який майже рік працює з собакою, говорить, що його чотирилапий напарник дуже стриманий в емоціях. Буквально блискавично він подолав смугу перешкод та слухняно виконав всі команди, за що посів друге місце на змаганнях.

 

Проте першим став службовий пес Гранд – бельгійська вівчарка малінуа. Зі своїм наставником він ідеально виконав програму змагань. Сержант Сергій Баглай працює з Грандом більше двох років. «Він універсальний пес. Ми з ним відпрацьовуємо елементи загального курсу дресирування, тренуємось шукати предмети, а також затримувати зловмисників. У нього складний характер, проте він завжди показує гарні результати. Мені пощастило з ним працювати, Гранд свою роботу знає», - з гордістю розповідає Сергій. 

 

Заступник командира кінологічної роти по спеціальній підготовці лейтенант Вікторія Безус відзначає, що змагання – це своєрідний контроль роботи кінологів і їх чотирилапих колег.  Тому проводити подібні змагання, на її думку, досить корисно, адже можна побачити можливі помилки та відпрацювати їх.

 

 

ВІК Північного ОТО