Субота, 11 Липня, 2020 - 16:52
21 Травень 2019

У НАТО очікують на продовження реформи безпекового сектора України

У Північноатлантичному альянсі очікують, що Україна продовжить реформу безпекового сектору для наближення до НАТО.

 

Про це у вівторок у Києві заявив заступник генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Алехандро Альваргонсалес під час урочистостей з нагоди святкування 70-річчя НАТО.

 

«У Північноатлантичному альянсі очікують, що Україна продовжить реформувати безпековий сектор та встановлювати за ним громадський контроль», - сказав він.

 

Алехандро Альваргонсалес зазначив, що Україна самостійна держава і сама обирає своє майбутнє. Проте дипломат закликав українську владу бути наполегливою у реалізації реформ задля наближення до Альянсу.

«Тож, день за днем боріться з корупцією, реформуйте сектор безпеки, захищайте незалежність та цілісність судової гілки влади – і результат буде. У мене не має сумнівів, що ви достойні цього», - наголосив він.

 

В урочистостях також взяли участь голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, Віце-Прем’єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні  Джудіт Гоф, представник посольства Канади в Україні, представники громадськості, журналісти та молодь.

 

Організатором урочистостей з нагоди 70-річчя НАТО виступив Центр інформації та документації НАТО в Україні на чолі з Барборою Маронковою.

 

Після офіційних виступів відбулося нагородження партнерів НАТО в Україні серед громадськості та журналістів.

 

На Європейській площі учасники зібрання відкрили квіткові композиції, а також відбулися арт-презентація та концерт.

 

Міністерство внутрішніх справ, як складова сектору безпеки та оборони, наряду з центральними органами виконавчої влада, які входять у систему МВС, бере участь у програмах та ініціативах НАТО.

З метою зміцнення обороноздатності України і розвитку спроможностей складових сектору безпеки та оборони з червня 2015 року було відновлено співробітництво України з НАТО в рамках ППОС (Процес планування та оцінки сил) Програми НАТО «Партнерство заради миру». Для Національної гвардії України участь у Процесі планування та оцінки сил, та досягнення Цілей партнерства зокрема, має особливий пріоритет, адже дозволяє всім складовим сектору безпеки і оборони країни формулювати спільне бачення та підходи, як на етапі планування, так і на етапі практичного впровадження реформ. Національна гвардія України як складова сектору безпеки і оборони бере участь в усіх програмах та ініціативах НАТО: річні національні програми (РНП), співпраця з трастовими фондами та ін. 

 

Наразі, коли зберігається загроза повномасштабного вторгнення з боку РФ та постійно ведеться гібридна війна, одним  з головних завдань, що стоїть перед українським сектором безпеки та оброни, є його приведення до стандартів Північноатлантичного альянсу. Наприклад, завдяки прийняттю стандартів НАТО Нацгвардія має бути здатна повноцінно взаємодіяти з західними партнерами на всіх рівнях: оперативному, стратегічному і тактичному. Крім того, нова структура забезпечить ефективніше управління ресурсами НГУ і підвищить оперативність прийняття рішень і реагування на ситуації. Представники і підрозділи НГУ беруть участь у багатонаціональних масштабних військових навчаннях «Репід Трайдент» та «Сі Бриз», де беруть участь держави-члени та партнери НАТО.

 

У 2018 році у штаб-квартирі Альянсу, Україною та НАТО підписано Імплементаційною угодою між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

 

Відповідно до проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям, розпочата підготовка саперів а саме, проведення семінарів та тренінгів із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

 

Прес-служба НГУ