Четвер, 4 Червня, 2020 - 06:44
11 Жов 2019

У Нацгвардії відбувся допрем’єрний показ документальної стрічки «Тато» про добровольця «Донбасу»

У Головному управлінні НГУ знімальна група документальної історії «Тато» презентувала фільм про добровольця Володимира Самойленка, який загинув на війні під Дебальцевим у 2015-му.

 

Стрічка присвячена пам’яті добровольця Володимира Самоленка з позивним «Вован», який став одним з перших добровольців батальйону «Донбас».

 

Він був стрільцем батальйону спеціального призначення військової частини 3027.  Колона, у складі якої перебував солдат Самойленко потрапила в засідку противника, тоді у бою чоловік отримав вогнепальне поранення і до червня 2017 його вважали зниклим безвісти.

 

Оксана Іванців, продюсерка фільму: «Втрати України у цій війні досі не пораховані, говорять про те, що від початку 2014 року у бойових діях загинуло від 4-5 тис. військових. Наш фільм є своєрідним меморіалом та вшануванням пам’яті не лише Володимира Самоленка, а кожного полеглого воїна».

 

Для його доньки Олі, тато був найкращим другом. За два роки знімань, по сюжету їй доведеться подолати важкий шлях, щоб дізнатися про життя батька на війні. Цей фільм став своєрідною історією юної українки, яка у пошуках загиблого на російсько-українській війні батька, перетворилась на доньку воїна.

 

Режисерка фільму Лариса Артюгіна каже: «Це історія юної українки, яка у пошуках, загиблого на російсько-українській війні батька, перетворилась на доньку воїна. Це дуже особиста історія, не так про війну, як про людські стосунки, про втрату, і про те, як молода дівчина йде дуже непростим шляхом, щоб віддати батьку останню шану, на цьому шляху вона продовжує знайомитись зі своїм татом».

 

Засновники проекту «Українська платформа документалістики», в рамках якого створено фільм, стверджують, що їхні документальні фільми змінюють світ та розвивають в Україні новий жанр документального активізму.

 

Нагадаємо, з нагоди Дня захисника України, 13 жовтня о 14.30 в кінотеатрі «Київська Русь» відбудеться прем’єра документального фільму «Тато».

 

Пресслужба НГУ

фото Андрія Некрасова