Понеділок, 23 Липень, 2018 - 14:39

Поділитися

15 Лют 2018

У Нацгвардіії розпочався І етап конкурсу на визначення кращого психолога

13 лютого 2018 року розпочався І етап конкурсу на визначення кращого психолога Національної гвардії України. Під час І етапу визначаються кращі фахівці в територіальних управліннях НГУ. В конкурсі беруть участь психологи Центрального, Південного, Західного, Східного оперативно-територіальних об’єднань, Центрального відділення комплектування ІВЦ та військових частин.

 

Метою конкурсу є створення передумов для вдосконалення професійної діяльності психологів Національної гвардії України, популяризація та пропагування передового досвіду, підвищення рівня професійних знань психологів, оволодіння сучасними методами та техніками психологічного забезпечення, формування активної позиції, підвищення мотивації до професійного зростання шляхом обміну досвідом і презентації особистих професійних досягнень.

 

«Саме турбота про гвардійців та членів сімей, спонукала нас започаткувати конкурс. Якщо продивитись їх графіки службового навантаження, то дійсно більшу частину свого часу проводять на службі, яка як в пунктах постійної дислокації, так і в зоні проведення АТО, має свої фізичні та психологічні навантаження. Задачі військового психолога відрізняються від завдань цивільних колег, вони не є епізодичними на час одного консультування – їх тривалість від КПП-призову до КПП-звільнення з військової служби.

 

Все розпочинається з достатньо прискіпливого знайомства-відбору. Надалі – підготовка поза умовами комфорту, де психолог навчає опановувати себе, «гасити» емоції в екстремальних бойових умовах. При виході – декомпресія, витягуємо емоції, готуємо до зустрічі із рідними – ти вдома, за потреби підтримка в більш комфортних умовах» – так коротко описав службові завдання очільник журі в Центральному ОТО майор Денис Барановський, який є одним із перших випускників-психологів відомчого вузу, а сьогодні - старший офіцер Головного управління НГУ.

 

«У перший день конкурсу, учасники відзвітували перед членами журі про власні професійні досягнення та здобутки за минулий рік. Під час виступів оцінювались їхні вміння аналізувати та узагальнювати результати власного досвіду. Одночасно, завданням членів журі конкурсу було перевірити обсяг навантаження на психологів та рівень комунікації з підлеглими та командирами», – зазначила очільниця журі по Західному ОТО радниця командувача Вікторія Арнаутова. «З переважною більшістю психологів знайома із перших етапів проведення АТО, 2014 року. Приємно спостерігати за їх професійним зростанням протягом останнього року, жвавою боротьбою за кожний бал, як конкурсантів так і членів журі, які сприяли якісному розкриттю учасників».

 

В Центральному оперативно-територіальному об’єднанні НГУ закінчився І етап конкурсу на визначення кращого психолога Національної гвардії України. За результатами першого етапу конкурсу визначилися переможці, які отримали найбільшу кількість балів, за підсумками трьох модулів.

 

За результатами іспитів трійка найкращих фахівців виглядає наступним чином: 1-е місце - майор Анатолій Філіпенко, військова частина 3011 (м. Кривий Ріг); 2-е місце – старший лейтенант Наталія Калініна, військова частина 3006 (м. Олександрія), 3-е місце – молодший сержант Тетяна Шкода, Центральне відділення комплектування ІВЦ.

 

«Турбота про психологічне здоров’я військовослужбовців є пріоритетним завданням. А левову долю свого часу Нацгвардійці проводять на службі та виконуючи свій конституційний обов’язок в зоні проведення антитерористичної операції. І тому на допомогу військовослужбовцю повинен прийти досвідчений спеціаліст – психолог, який сам пройшов загартування в зоні АТО. Саме тому було прийняте рішення про започаткування конкурсу на кращого психолога і ми вважаємо, що він стане одним із стимулів самовдосконалення наших фахівців, що стане у нагоді при допомозі нашим бійцям», - зауважив старший офіцер служби психологічного супроводження службово-бойової діяльності відділу психологічного забезпечення Головного управління Національної гвардії України майор Денис Барановський.

 

«Службі психологічного забезпечення Національної гвардії України в цьому році виповнився лишe рік. Психологи, що проходять службу в Нацгвардії були відібрані шляхом жорсткого конкурсу, чим вони одразу ж заявили про свої наміри працювати на результат. Тому сьогодні  командування Нацгвардії вирішило перевірити професійний рівень психологів, яких навичок вони набули, чому навчилися», - зазначив голова журі майор Сергій Капітонов.

 

Так, за першість Південного ОТО змагаються 10 офіцерів-психологів із Одеської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

 

«Конкурс буде відбуватися в кілька етапів, тож по завершенню конкурсу буде обрано того фахівця на якого будуть рівнятися всі психологи Національної гвардії України», - розповіла начальник служби психологічного забезпечення Південного ТУ майор Юлія Макєєва.

 

 

В Одесі за результатами І етапу конкурсу більшість балів набрали лейтенант Ірина Синіговець (військова частина 3012), молодший лейтенант Юрій Жепало (військова частина 3039), капітан Микола Станішевський (військова частина 3033).

 

У Західному оперативно-територіальному об'єднанні за результатами конкурсу, під час якого головна увага членів журі зверталась на професійні здібності, практичну роботу з особовим складом та творчий підхід в стилі роботи. Місця переможців розподілились наступним чином: призове перше місце виборов старший лейтенант Віталій Бурденюк (військова частина 3028), друге місце посів майор Сергій Лещенко (військова частина 3028), третє місце розділили між собою капітан Олександр Кручко (військова частина 3002) та капітан Дмитро Голуб (Навчальний центр Національної гвардії місто Золочів).

 

У Східному територіальному управлінні зібрались психологи з підпорядкованих військових частин, а також частин Нацгвардії, розташованих в Олександрії, Шостці та Охтирці. Завдання – визначити трьох найсильніших в професійних якостях для їх  подальших змагань з колегами на першість НГУ.

 

 

Перед початком конкурсу т.в.о. начальника управління полковник Костянтин Плетко зазначив: «Роль офіцера-психолога у діяльності військового колективу важко переоцінити. Ваша робота надзвичайно важлива. Цей конкурс стане одним із стимулів для вашого професійного самовдосконалення. Чим вище буде ваш професійний рівень – тим якісніше ви зможете допомагати бійцям».

 

 

У підсумку перше місце зайняв підполковник Станіслав Кузнецов (військова частина 3005), друге місце за молодшим лейтенантом Валерією Ковінько (військова частина 3017), на третьому місті – молодший лейтенант Ольга Грідчина (військова частина 3057). 

 

Конкурс складається із трьох модулів: презентування власних професійних досягнень за минулий рік, демонстрація рівня знань щодо вимог нормативно-правових документів психологічного забезпечення та вміння вирішувати практичні завдання за різними напрямами психологічного забезпечення, які можуть виникати у військовослужбовців під час виконання службово-бойових завдань.

 

За матеріалами військових частин