П'ятниця, 14 Грудень, 2018 - 14:56

Поділитися

07 Гру 2017

У Львові відкрили меморіальну дошку полковнику Нацгвардії, який загинув, боронячи країну в зоні АТО

 

У День Збройних Сил України на будівлі загальноосвітньої школи №48 у Львові відкрили меморіальну дошку на честь полковника Андрія Соколенко, який загинув під час виконання завдань у зоні АТО у 2015 році.

 

Андрій Аполлінарійович навчався у цій школі, був активним учнем та патріотом з дитинства, так розповідають про нього вчителі. Пізніше він став мужнім військовим, який проходив службу у лавах Національної гвардії України. З перших днів проведення антитерористичної операції на сході країни полковник Андрій Соколенко знаходився там разом зі своїми товаришами.

 

«Полковник Соколенко був справжнім чоловіком, таким, за яким йшли люди, - розповідає командир 2 Галицької бригади Національної гвардії України полковник Петро Шуляк. – Він був заступником з тилу, я завжди міг на нього покластися. Це була людина з великої літери».

 

Біля школи зібрались його побратими, учні цієї школи, представники влади і батьки, на очах яких досі стоять сльози. Вогонь болю досі жевріє у їхніх серцях і з вуст не зривається жодного слова.

 

Андрій Соколенко загинув, підірвавшись на фугасній міні, 17 травня 2015 року поблизу села Троїцьке Попаснянського району. Тоді разом з ним загинув і водій, старший солдат Іван Попіль, та два волонтери Володимир Боднар та Геннадій Євдокименко, вижив тільки волонтер Андрій Романчак.

 

Аліна Новікова,

фото підполковника Олега Тіхова