Вівторок, 31 Березня, 2020 - 21:54
18 Лис 2017

У Львові обговорили рівність прав чоловіків та жінок при виконанні службових обов’язків

На базі 2-ої Галицької бригади Національної гвардії України відбулося обговорення питання рівності прав та можливостей військовослужбовців жінок і чоловіків при виконанні службових обов’язків.

 

Дискусія з військовослужбовцями була сфокусована на позитивних прикладах ґендерного мейнстримінгу, який являє собою процес забезпечення жінкам і чоловікам однакового доступу та контролю над ресурсами, в прийнятті рішень на усіх етапах службової діяльності. З огляду на те, що останнім часом в інституціях сектору безпеки та оборони, як нашої держави так і країн НАТО наявна тенденція до зростання кількості жінок-військовослужбовців командування Національної гвардії України сьогодні також готове до збільшення кількість жінок-військовослужбовців до 15 відсотків, базуючись на професійних вимогах до посад, які вони заміщують.

 

Водночас, під час обговорення питання ґендерної рівності було підкреслено, що створення для жінок-військовослужбовців умов просування по службі, в першу чергу залежить від змін у свідомості командирів. У ході роботи завдяки проведенню анонімного анкетування, інтерв’ю, фокус-груп, представники військових частин мали змогу висловити проблемні питання, що виникають під час проходження військової служби жінками і чоловіками, а також надати пропозиції, щодо їх вирішення.

 

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ