Вівторок, 2 Червня, 2020 - 11:14
06 Жов 2019

У Львові іноземні партнери навчали українських кінологів та їх чотирилапих помічників

Пошук вибухівки, наркотичних речовин, чітке виконання команд та довіра між військовим і собакою – ось основні пріоритетні питання, які розглядались під час п’ятиденного тренінгу, який відбувся у Львові на базі 25-го Навчального центру Військової служби правопорядку. Проводили його кваліфіковані кінологи зі Збройних сил Естонії. Нові методи роботи вивчали представники Збройних сил України, 2 Галицької бригади Національної гвардії та їхні службові собаки.

 

П’ять днів поспіль кінологи практично навчались у іноземних спеціалістів. Шукали вибухівку та наркотики в приміщеннях, з затриманими та без, обшукували коридори та тренувались правильно знаходити заборонені речовини на людях. Працювали й на вулиці, під час прогулянки, у невимушеній обстановці, теж шукали вибухівку.

 

Мартін Сіхт та його колега до України приїхали вперше, вони працюють у Естонській військовій поліції. Тренують собак для армії, поліції, в’язниць і частково для митниці. Часто їздять обмінюватись досвідом в інші країни Європейського союзу. Сподіваються, що їх досвід допоможе й українським військовим.

 

«Звісно, ми не можемо навчити усього за тиждень, - говорить Мартін Сіхт, - ми розповіли про себе, показали нашу роботу, можливо щось з нашої роботи ваші військові візьмуть для себе. Ми не ставимо за ціль нав’язати наші методі роботи. Ми показуємо, а інші нехай обирають для себе з цього найкраще для них».

 

Естонські колеги кажуть, що це їх не остання поїздка в Україну – вже будують плани на наступний рік. Скоріше за все, вже наступного року, буде ще кілька таких тренінгів, які триватимуть від тижня до двох.

 

Аліна Новікова