Понеділок, 1 Червня, 2020 - 05:12
03 Кві 2018

У Києві відбувся науково-практичний семінар з питань впровадження ґендерної освіти

 

Сьогодні у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ відбувся семінар-консультація на тему «Врахування ґендерних питань у навчальних програмах навчальних закладів секторів безпеки та оборони».

 

У зустрічі взяли участь представники міністерств та відомств України, які опікуються питанням впровадження державної політики щодо забезпечення ґендерної рівності, та викладачі навчальних закладів сектору безпеки та оборони.

 

Національну гвардію України на семінарі представляли радниця командувача НГУ з питань реформування психологічної служби та ґендерної інтеграції Вікторія Арнаутова, спеціаліст служби з ґендерної інтеграції управління кадрової роботи Головного управління НГУ Наталія Орловська, а також група викладачів Національної академії та Навчального центру НГУ.

 

Розпочався семінар із виступу поважних гостей. Із вступним словом до усіх присутніх звернулися Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та голова офісу ООН-Жінки в Україні Анастасія Дівінська. Вони наголосили на важливості обговорення питання впровадження ґендерної освіти у навчальних закладах сектору безпеки та оборони та привітали усіх учасників семінару із його початком.

 

Можливістю виступити перед присутніми також скористалась заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук. Вона, зокрема, зазначила: «На сьогодні жінки мають змогу проходити службу та працювати практично в усіх структурних підрозділах системи МВС. Переконана, що впровадження ґендерної освіти буде ще одним ефективним кроком у подоланні нерівності між чоловіком та жінкою як в оборонній сфері, так і в інших сферах нашого суспільства».

 

За словами Наталії Орловської, насамперед, семінар є дуже корисний для викладачів навчальних закладів, адже саме вони навчатимуть своїх курсантів та студентів основним аспектам ґендерної інтеграції.

 

«Все більше постає питання відносно того, що між жінками та чоловіками повинні бути партнерські відносини, які базуються на самовизначенні особистості, на її самореалізації. Саме це сьогодні і є викликом проводити такий семінар, який направлений на підвищення гендерної компетентності людей, що займаються впровадженням ґендерних аспектів у навчання курсантів та студентів», - зазначила спеціаліст.

 

Зазначимо, що наразі в навчальний процес Національної академії НГУ планується впровадження навчальної дисципліни «Ґендерна перспектива». Також планується включення ґендерної тематики в розробку науково-дослідних робіт, у магістерські та докторські дослідження.

 

Додамо також, що у Нацгвардії активно проходить процес розширення прав та кар’єрних можливостей жінок відповідно до Національного плану дій з виконання резолюції Ради безпеки ООН №1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Нині в НГУ близько 10% від усього особового складу складають жінки.

 

Прес-служба НГУ,

фото Олексія Павлюка