Субота, 4 Липня, 2020 - 18:53
19 Травень 2015

У Києві відбулась робоча зустріч командування Сухопутних військ Збройних сил США в Європі та Національної гвардії України

       

 Сьогодні  в головному управлінні Національної гвардії України відбулася робоча зустріч Командувача Сухопутних військ Збройних сил США в Європі  генерал-лейтенанта  Фредеріка Бен Ходжеса та командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Миколи Балана.

 

До складу делегації Командування Сухопутних військ ЗС США в Європі увійшли радник міністра оборони США пані Евелін Фаркас та представники керівного складу. Під час зустрічі з українськими колегами було обговорено низку питань щодо міжнародного співробітництва.

 

-  Ми допомагатимемо захищати ваше право боронити свою країну. І зробимо все, аби нацгвардійці опанували практичний досвід американських військовослужбовців, - відмітив Командувач Сухопутних військ  Збройних сил США в Європі  генерал-лейтенант  Фредерік Бен Ходжес.

 

Генерал Ходжес  висловив свої враження від  вчорашнього візиту до Центру миротворчої безпеки у Яворові, де проходять навчання українські нацгвардійці з американськими інструкторами. Командувач Сухопутних військ  ЗС США в Європі зазначив, що задоволений ходом навчань.

 

Враховуючи той факт, що під час трьох ротацій лише частина особового складу Національної гвардії  пройде навчання, командувач висловив готовність і надалі надавати допомогу в організації  взаємодії.

 

Командувач Національної гвардії України Микола Балан  провів американським колегам презентацію двох навчальних центрів Національної гвардії, де у подальшому можна проводити навчання із відповідною спеціалізацією.

 

-   Для нас сьогодні надзвичайно важливо опанувати  досвід  американських колег і відточити свою бойову майстерність у виконанні поставлених задач із  захисту суверенітету України ,-  зазначив Микола Балан, 

 

Сьогодні є підстави говорити про специфікацію навчання щодо підготовки як особового складу Національної гвардії так і інструкторів, що вимагає додаткової розробки навчальних програм і відпрацювання практичної фази.

 

Натомість, члени  делегації Сухопутних військ ЗС США зазначили, що для них цікавим виявився досвід організації боротьби українських нацгвардійців  проти сепаратистів. особливу увагу американські колеги звернули увагу на необхідність навчання населення на територіях проведення антитерористичної операції у поводженні із саморобними вибуховими пристроями. Досвід дій американських військ свідчить про важливість даного виду роботу для унеможливлення втрат серед мирного населення.

 

Обидві сторони висловили задоволення від зустрічі і спланували подальшу  роботу в рамках міжнародного співробітництва.

 

Світлана Павловська