Середа, 3 Червня, 2020 - 18:16
03 Сер 2015

У гвардійців на блокпості «молоде поповнення»

 

Ми вже не дивуємося тому, що разом з солдатами в зоні АТО живуть і «служать» брати наші менші. Практично на кожному блокпосту або опорному пункті є свій вихованець: кішечка або собачка. За час перебування гвардійців на палаючому сході ми вже побачили багато домочадців, які залишилися без будинку, а у бійців знайшли свою нову сім'ю. Однак те, що нам довелося побачити в цей раз, дійсно вражає.

 

Ми приїхали на один з блокпостів в Луганській області подивитися, як живуть, несуть службу наші гвардійці, поцікавитися які труднощі є у них. Завжди приємно бачити, коли командир знаходиться на своєму місці, у нього і люди задоволені, і питання він намагається вирішувати самостійно.

 

«Проблемних питань немає, проте є молоде поповнення», – чітко доповів нам командир блок поста Іван.

 

З цікавістю і інтересом слідуємо за офіцером до одного з постів, де за словами командира і знаходиться «молодь». Підходимо, спускаємося в бліндаж і нас охоплює  розчулення – в кутку земляного укріплення лежить дворняжка, а у її живота сім хутряних грудочок.

 

Як собака з'явилася на блокпості вже ніхто не пам'ятає, живе вона тут вже не першу ротацію.

«Якщо до цього у нас одна улюблениця була на посаді, то тепер їх стало в сім разів більше!», – кажуть гвардійці.

 

«Коли, люди відірвані від своїх сімей, дітей; коли вони поміщені в суворі побутові умови, коли служба пов'язана з постійним нервовим напруженням і ризиком – такі домашні тваринки просто необхідні на посту. Вони кращі психологи – не дають погрубіти душі солдата», – коментує командир і додає з посмішкою,- «ось підростуть діточки і будуть нам допомагати пости охороняти».

 

Ми продовжили свій шлях далі, але в душі була теплота і впевненість, що з такою компанією у хлопців на цьому блокпості все буде добре.

 

Дмитро Образцов, фото автора